YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den Bakanlar Kurulu'na sert tepki
Bahçeli'den Bakanlar Kurulu'na sert tepki
20 Ocak 2015 12:25
Partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Bahçeli, Erdoğan başkanlığındaki Bakanlar Kurulu'na sert tepki gösterdi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, grup toplantısında partililere seslendi. Konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu'na sert tepki gösteren Bahçeli, Davutoğlu ve Erdoğan'a eleştirilerde bulundu.

Davutoğlu'na tepki

Davutoğlu, anlatıyor ki henüz çocukken bir hana girip 50 lira bulmuş, her dürüst insanın yapması gerektiği gibi babasına götürmüştür. Babası ‘Etraftaki dükkânlara sordun mu?’ demiştir. Ardından Davutoğlu bütün dükkânları gezmiş, bütün dükkânlara sormuş, paranın sahibini bulamamıştır. Handa bulduğu 50 lira için kaygıya gömülen Davutoğlu, aynı kaygıyı 4 eski bakan hakkında niçin göstermemiştir? Yoksa büyüdükçe doğru ve namuslu olmanın çizgisinden çıkmış, haksızlığın, yolsuzluğun çizgisine mi girmiştir?

Erdoğan’ın müdahalesi ve havuz medyasının çabasıyla yaşananlar... Meclis’in 95 yıllık süresi içerisinde böyle rezil bir olay yaşanmamıştır. Türk milletinin egemenlik haklarını, demokratik kazanımlarını hazmedemeyenlere gereken ders kesinlikle verilmelidir. Millet iradesine sahip çıkmak şeref iddiasını kaybedenler dışında hepimizin meselesidir.

TBMM tarihi bir seçim yapacaktır

İranlı kaçakçının 700 bin liralık saatle aklını aldığı eski bakan veya önüne yatan eski bakan, ya layığını bulacak, ya da rüşvet ve yolsuzluğa bütün AKP grubu ortak olacaktır. Bugün TBMM soygun çetesiyle, dürüstlük arasında seçim yapacaktır.

Davutoğlu Erdoğan'a karşı direnç göstermelidir

Davutoğlu, Erdoğan’a direnç göstermelidir. Erdoğan, AKP'lileri gruplar halinde kabul edip dün Bakanlar Kurulu'na başkanlık yaparak ipleri millet önünde bütünüyle eline almıştır. Bu, aslında bir sistem ve rejim krizine davetiyedi.

Nasıl olsa her şeyi kılıfına uydurdunuz. İşin kolayını seçip 17-25 Aralık’ı darbe laflarıyla kapatmamalıdır. Delilleri karartmak için canla başla mücadele ettiniz. AKP’li arkadaşlar, siyasi kariyerinizin bir kaçakçının beslediği bakanlar tarafından hiç edilmesine razı mısınız? Adaletin yüzü ağarmazsa hepimizin vicdanı sızlayacak, adalet kaybedecektir.

Bu aziz Meclis, din, diyanet ve millet hasımlarına kol gererse bunu telafi etmek çok zor olacaktır. Şayet, AKP'nin vicdanı kelepçeli olmayan vekilleri de devreye girerse, bu dört eski bakan soluğu Yüce Divan'da alacaktır. Bundan kuşkum yoktur.

Erdoğan, sopn kozlarını oynuyor

Erdoğan’ın yanı başında oturan Davutoğlu’nun yüzü asılmıştır. Erdoğan tek adam olmak için son kozlarını oynamaktadır. Osmanlı nedir diye sorsanız iki kelime söyleyemeyenler başkanlık lafı açmaktadır. Ahlaksızlar 7 Haziran’da sokağa bile çıkamayacaklardır. Bu oyunlar 7 Haziran’da sona erecektir. Türkiye 7 Haziran’da hem AKP hem de PKK’dan kurtulacaktır. Erdoğan’ın başkanlık hayalleri sona erecektir."

13:39
 // yilmaz
Allah izin verirse göreceğiz bakalım kim cıkamayacak mevla görelim neyler neylerse güzel eyler....
20 Ocak 2015 13:39
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler