YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den AP'ye sert eleştiri
Bahçeli'den AP'ye sert eleştiri
16 Nisan 2015 17:14
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Avrupa Parlamentosu'nda 'Ermeni Soykırımı' tasarısının kabul edilmesini sert sözlerle eleştirdi.

Bahçeli, "Erdoğan ve Davutoğlu'nun sözde soykırım yalanına dolambaçlı sözlerle umut vermesi bugünkü karanlık tablonun esas ve asıl azmettiricisidir. "Türk milleti ağır bir tehdit ve şantaj çemberinin içine alınmıştır. Avrupa Parlamentosu'nun kararı tarihi gerçeklere, uluslararası hukuka, insanlık vicdanına aykırı olup paçavradan farksızdır" dedi. 

"ORTADA BİR GOYGOYCULUK VARSA BU ÖNCE AKP'NİN SİYASET RUHUNDA ARANMALIDIR"

Bahçeli konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, "AKP'nin "Tarihle yüzleştik, tabuları yıktık, ön aldık, ezberleri bozduk" açıklamaları soykırım lobisini heves ve heyecana boğmuş, maalesef böylesi bir dramatik neticenin ortaya çıkmasına zemin açmıştır. Erdoğan'ın geçtiğimiz yıl yayımladığı zillet dolu özür mektubu, Davutoğlu'nun Ermenilere verdiği sıcak mesajlar bumerang gibi dönmüş ve Türkiye'yi vurmuştur. Ortada bir goygoyculuk varsa bu önce AKP'nin siyaset ruhunda aranmalıdır. Avrupa Parlamentosu'nun cehalet ve dalalet kokan cüretkar ve tek yanlı hasmane tavrı meşru olmadığı gibi adil ve isabetli de değerlendirilemeyecektir. Erdoğan ve Davutoğlu'nun sözde soykırım yalanına dolambaçlı sözlerle umut vermesi bugünkü karanlık tablonun esas ve asıl azmettiricisidir" ifadelerini kullandı. 

"TÜRK MİLLETİ AĞIR BİR TEHDİT VE ŞANTAJ ÇEMBERİNİN İÇİNE ALINMIŞTIR"

Bahçeli, "Bu yüzden Türk milleti ağır bir tehdit ve şantaj çemberinin içine alınmıştır. Bunun yanı sıra çok cepheli sürdürülen tahrik ve saldırı oklarının hedefi yapılmıştır" dedi. 

"AP'DE ALINAN KARAR TARİHİ GERÇEKLERE AYKIRI OLUP PAÇAVRADAN FARKSIZDIR"

Bahçeli, "Bu itibarla Avrupa Parlamentosu'nun (AP) kararı tarihi gerçeklere, uluslararası hukuka, insanlık vicdanına aykırı olup paçavradan farksızdır" dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler