YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den anket göndermesi
Bahçeli'den anket göndermesi
27 Nisan 2011 16:03
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bugün Bolu'dan halka seslendi... Bahçeli'nin gündeminde anket sonuçları vardı... Seçim öncesi, sık sık yapılan anketleri hedef alan Bahçeli, anket sonuçlarının anlamasız olduğunu söyledi...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, değişik illerde yapılan anket sonuçlarını eleştirerek, "Anketlere bakarsanız Tayyip Erdoğan yeniden tek başına iktidar olacak" dedi. 

Seçim çalışmaları kapsamında Bolu'ya gelen MHP Lideri Devlet Bahçeli, öğle saatlerine doğru ilk olarak Gerede İlçesi'ni ziyaret etti. TEM Otoyolu Gerede gişeleri çıkışında Milletvekili adayları ve çok sayıda partili tarafından karşılanan Bahçeli, daha sonra yüzlerce araç konvoyuyla ilçe merkezine geldi. Önce esnafları ziyaret ederek teker teker tokalaşan Bahçeli, daha sonra meydandan halka seslendi.  

9 yıla yakındır iktidarda olan AK Parti'nin değiştirilme zamanının geldiğini söyleyen Devlet Bahçeli, 12 Haziran'da yeni ekibiyle iktidara talip olduklarını ifade etti. Birçok ilde anketler yapıldığını ve sonuçların anlamsız geldiğini ifade eden Bahçeli, "Bakın birçok ilde değişik anketler yapılıyor. İktidar partisi almış başını gidiyor, diğer partilere de bir oy oranı belirliyorlar. O anketlere bakarsanız AK Parti ve Tayyip Erdoğan yeniden tek başına iktidar. Sizce öyle mi? Halka ekonomik ve sosyal sıkıntıları soruluyor. Halk sıralamaya başlıyor. İlk sırada işsizlik, ikinci sırada yoksulluk, üçüncü sırada yolsuzluk diyor. Dördüncü sırada asayişsizlik, beşinci sırada ise terör örgütü ve PKK'nın siyasallaşma süreci yer alıyor. Ve böyle sıralanıyor. Bu da iktidarın değişim zamanının geldiğini gösteriyor" dedi. 

MHP Lideri Bahçeli, Gerede'deki kısa mitingin ardından Yeniçağa ilçesinde konvoyla halkı selamladıktan sonra Bolu'ya geçti. (İHA)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler