YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den AK Parti'ye sürpriz destek
Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den AK Parti'ye sürpriz bir destek geldi.
Bahçeli'den AK Parti'ye sürpriz destek
15 Nisan 2014 / 11:28 Güncelleme: 15 Nisan 2014 / 12:58

Devlet Bahçeli, ABD'li araştırmacı gazetecinin Türkiye hakkında iddialarıyla ilgili olarak Hükümet'e destek verdi.

Bahçeli, geçtiğimiz yılın 21 Ağustos'unda Muta şehrinde yapılan katliamın altında Türkiye olduğunu dile getirmiştir. Biz elbette AK Parti'ye muhalifiz ancak hiçbir şekilde hükümetin komşu bir ülkede masumları öldürmek için destek sağladığına inanamayız, açıklamasında bulundu.

Bahçeli şunları söyledi:

"ABD'li araştırmacı bir gazetecinin Türkiye hakkındaki kabul edilemez iddialarıdır. Bu gazeteci hükümetin, ABD'yi Suriye'de savaşa sokmak ve Esad'ın devrilmesini hızlandırmak için bir operasyon tasarladığını, üstelik El Nusra terör örgütüne kimyasal silah sağladığını yazmıştır. Muhaliflerinde ellerine geçen kimyasal silah kanalıyla, geçtiğimiz yılın 21 Ağustosunda Suriye'nin Muta şehrinde katliam yaptığını bunun altında Türkiye'nin olduğunu hayasızca gündeme getirmiştir. Biz AKP'ye elbette muhalifiz, elbette demokratik itirazlarımızı hiç yüksünmeden, kaçınmadan, gevşemeden yaparız, yapıyoruz. Ancak hiç bir şekilde hükümetin komşu bir ülkede binlerce masum sivilin öldürülmesi caniliğine kimyasal silahlarla önayak olduğunua, teşvik ettiğini, ortam sağladığını, destek verdiğine inanmayız, inanamayız. Türk devlet geleneğinde böyle bir alçaklık olmamış ve olmayacaktır. Türk tarihinde masumlara ölüm saçmak, terör ihracı yapmak, yapanlara kol kanat germek şimdiye kadar görülmemiştir. "

11:52
 // Rasim DUMAN
Bahçeli'nin son paragraftaki sozlerine butun kalbimle katılıyorum. Zaten bozuk bir saat bile, gunde iki defa "dogru zamanı" gosterir. Tayyip bey istifa etse de, Bahçeli'nin ulke meseleleri hakkındaki degerli (!) goruşlerini ogrensek...! rsm-dmn@outlook.com...
15 Nisan 2014 11:52
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler