YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den 'AK Parti'ye destek' açıklaması
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti azınlık hükümetine destek vermeyeceklerini açıkladı.
Bahçeli'den 'AK Parti'ye destek' açıklaması
18 Temmuz 2015 / 15:32 Güncelleme: 18 Temmuz 2015 / 15:34

MHP Lideri Devlet Bahçeli partisinmin bayramlaşma töreninde "Azınlık hükümetine destek verirsek AKP'yi arzularız demektir. Onu arzulayacağımıza millet iradesini arzularız" dedi.

İşte Bahçeli'nin açıklamalarından satırbaşları:

Pazartesi'den itibaren ikinci tur görüşmeleri de sağlayarak, en kısa zamanda koalisyon hükümetini Sayın Ahmet Davutoğlu'nun kurucu başkanlığında oluşturmak gerekliliğine inanmalı ve zamanı fazla kaybetmemelidir. Bu düşüncelerle yapılmış olan ziyaretlerde, basından bilgilere göre ifade ediyorum MHP 7 Haziran akşamında siyaseten seçim sonuçlarını değerlendirirken, ortaya koymuş olduğu hükümet şeklinde çözümleri milletimizle paylaşmıştır.

Bu paylaşım sırasında MHP, çözüm sürecine odaklanmış, bununla ilgili her türlü teması birlikte yürütmüş, Türkiye'nin çözümünü gelecek için hayırlı gördüğünü ifade etmiş siyasi partilerin koalisyon hükümetinde yer almaları ülkemiz açısından daha hayırlı olacaktır. Bu aynı zamanda 470 vekilin temsiline sahip kılınan bir güç olacaktır ki, artık milletimize çözümün amacının kapsamının ne olduğunu, Türkiye'nin nereye sürükleyeceğini bu millete net olarak göstermelidirler.

Böyle bir tutum karşısında MHP ana muhalefet görevini üstlenerek, bugünkü çözümcü iktidarın uygulamalarını denetlemek ve onların ülkemizin geleceğiyle ilgili tehlike ve tehdit arz eden durumları uyarmak görevini üstlenmek suretiyle demokrasideki muhalefet unsurunu taşıyarak hizmeti sunma arzusu taşımaktadır.

ERKEN SEÇİM

Tabi onu milletimiz bilecektir. 7 Haziran seçimlerini denemiştir. 80 milletvekiliyle temsil yetkisini vermiştir. Ama herkes MHP'den bahsetmiştir, MHP'siz bu iş olmaz demiştir. Erken seçimde milletimiz bunlara değil, milletimiz diyecek ki MHP'ye ihtiyaç var, MHP'yi iktidara getireceğiz diyecektir.

DOLMABAHÇE MUTABAKATI

Sayın Başbakan'ın sayın Cumhurbaşkanı'nın Dolmabahçe Sarayı'nda yapılmış olan görüşmeleri inkarları sağlıklı bir yaklaşım değildir. Saray'ın en küçük konularına kadar eğilen Adalet ve Kalkınma Partisi'ni takip eden, hergün konuşan Cumhurbaşkanı'nın Dolmabahçe'deki görüşmelerden haberinin olmaması mümkün değildir. Eğer bu konu söylediği gibiyse, o zaman hükümetin ilgili kanadının orada temsil edilmiş şahsiyetleri mutlaka bir açıklama yapmalı ve başbakan yardımcısı parti yöneticisi geçmişte içişleri bakanlığı yapmış olan şahsiyetleri, böyle bir heyeti ya inkar ediyor demektir, ya onları aldatıyor demektir.

"AKP'Yİ ARZULAYACAĞIMIZA..."

Azınlık hükümetine niye destek verelim? Destek verirsek Sadece AKP'yi arzularız demektir. Onu arzulayacağımıza millet iradesini arzularız.

 // talip side
Bos adamsin bahceli sana bir daha oy vermem memleketi sahipsiz birakmak milliyetcilik degil yeni bir secim vatandasa bir daha yük getirir erken secim neyi degistirir al bir oy kaybettin dahada cok kaybedersin memleket yoneltilmeye ihtiyac duyarken kuru sıki laflara millet doydu elini tasin altina sokmayan adamdan milliyetci olmaz tek basina iktidari sen ruyanda gorursun oy filan yok artik sana bari akp verelimde bu koalisyon tantanalari bitsin memleket yoluna devam etsin goid bye bahceli efendi...
18 Temmuz 2015 16:42
 // mustafa
iktidara gelemeyeceği belli, iktidar partisini de chp ye itiyor. seçmen sana oyunu, memleketi chp te bırakasın diye mi verdi?

mhp seçmeni, ya bu partiyi temizlesin, ya da baraja gömsün....
18 Temmuz 2015 16:22
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler