YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den AK Parti'ye destek
MHP Lideri Devlet Bahçeli, Rus savaş uçağının düşürülmesine ilişkin "MHP, AKP hükümetini desteksiz bırakmayacaktır." dedi.
Bahçeli'den AK Parti'ye destek
26 Kasım 2015 / 16:03 Güncelleme: 26 Kasım 2015 / 16:27

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Suriye sınırında Türk jetleri tarafıdan Rus uçağının düşürülmesinin ardından yazılı bir açıklama yaptı.

İşte Bahçeli'nin yapığı o açıklama;

Türkiye ve Rusya Federasyonu arasında gün be gün tırmanan ve soğuk savaş şartlarını aratmayan gerginlikler her yönüyle kaygı vericidir.

24 Kasım 2015 günü Hatay Yayladağ bölgesinde Türk Hava Sahası’nı ihlal eden Rusya Federasyonu’na ait SU-24 savaş uçağının düşürülmesi iki ülke arasında derin sorunlara neden olmuştur.

5 DAKİKADA 10 DEFA İKAZ

Başta milliyeti belirlenemeyen söz konusu uçağın beş dakika içinde on defa ikaz edilmesine rağmen mütecaviz tutumuna devam ettiği, bu kapsamda değişen angajman şartları doğrultusunda Türk pilotları tarafından gereğinin yapıldığı anlaşılmaktadır.

RUS SAVAŞ UÇAĞININ SINIR İHLALİ

Bu hususu bölgesel ve küresel aktörlerin anlayışla karşılaması, hatta saygı duyması önşarttır. Rusya Federasyonu’nun 3 Ekim’den bu tarafa Suriye rejimini arkalayarak Türk Hava Sahası’na uluslararası hukuka aykırı şekilde tecavüz ettiği bilinen bir gerçektir.

TERÖRİSTLERE OPERASYON BAHANESİ

Rusya Federasyonu’nun sınırlarımızın hemen bitişiğinde teröristlere operasyon bahanesiyle Türkmen katliamına ortak olması kabul edilemeyecek bir ilkelliktir.

Rusya Devlet Başkanı Putin’in, "Su-24'ün düşürülmesi hain ve açıklanamaz bir arkadan bıçaklamadır" sözleri inandırıcılığı olmayan, işlenmiş suç ve cinayetleri örtbas etmeye tevessül eden fos bir sızlanmadır.

Rusya Federasyonu’nun düşürülen uçağın arkasından, ülkemize arka arkaya tehdit tonu yüksek mesajlar vermek yerine, hangi hak ve ahlaki motivasyonla Türkmenlere saldırdığını açıklaması zarurettir. Türkmen Dağı Sibirya’da değildir. Bayırbucak Türkmenleri Rusya Federasyonu’nun sınırları içinde de değildir.

MHP'DEN HÜKÜMETE TAM DESTEK

Bu konuda Milliyetçi Hareket Partisi, her türlü eleştiri hakkı saklı kalmak kaydıyla, AKP hükümetini desteksiz bırakmayacaktır. Çünkü mesele partiler üstü bir konu olup milli bekayla ilgilidir. Bilinmesi gereken en yalın gerçek şudur: Türkiye-Rusya Federasyonu arasında büyüyen, farklı alan ve çevrelere yayılan husumet ve bunalım döngüsünün hiç kimseye faydası olmayacaktır.

 // sabır
Paralelciler Türkmenlere giden tırları durdururken ne oldu acaba? Türkmenlere giden yardım bu zor günler içindi ama paralelcilerin hediyeleri insanlar için çekici olmalı ki bu gün bile yardımı kesmiyorlar. ANLAYANA Büyük TÜRK Atasözü: ÇİN milletinin SÖZÜ TATLI HEDİYESİ DE ÇEKİCİDİR. ÇİN den binbela olan paralelcilerle bir olan insanlara bu gün bir daha sormak gerek; " Değer miydi Türkmenleri yardımsız koymaya seçilmiş hükümetin paralelcilerin kaos oyunlarıyla yıpratılmaya çalışılmasını izl...
26 Kasım 2015 21:37
Doğrusu bu
 // A Yılmaz
İç işlerinde birbirinizi yiyin ama dış işlerinde işte böyle birlik beraberlik olsun, teşekkürler Bahçeli, Kılıçdaroğlu senden örnek alsın....
26 Kasım 2015 20:38
Devletin bekâsı herşeyden üstündür!
 // Ferhat Coşgun
Sen Sayın Bahçeli, her daim AKP'nin yanında yer alsaydın, yüce Devletimiz daha çabuk ilerlerdi ve güçlenirdi......
26 Kasım 2015 17:24
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler