YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den AK Parti'nin dış politikasına çok sert eleştiri
Bahçeli'den AK Parti'nin dış politikasına çok sert eleştiri
10 Ocak 2016 12:51
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti'nin dış politikasını çok sert sözlerle eleştirdi.

Devlet Bahçeli partisinin Kızılcahamam kampı sonrası açıklamalarda bulundu.

Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

Irak ve Suriye'deki Türkmenlere zulüm ve eziyetlerin yanı sıra Kıbrıs davamız görüşüldü. Hava sahamızı ihlal eden Rus uçağının düşürülmesinin ardında ortaya çıkan sosyal ve ekonomik durumlar paylaşıldı. Parti grubumuzun Meclis çalışmaları hakkında bilgi verildi. AKP'nin zorla dayattığı başkanlık sistemine karşı bakışımız birkez daha teyit edildi. 

Tarih geçmişine sırt dönmüş nice devlet ve medeniyetlerin çöküşünü kaydetmiştir. Birliğini kaybetmiş toplum ve milletlerin sonları herkesin malumudur. Bugün yapılacak yanlışın, atılacak gafil bir adımın hesabı gün gelecek ödenecektir. İstikrarsızlığa dümen kırılmıştır. Krizler seriye bağlanmıştır, uzlaşmazlık zirveye tırmanmıştır. 

18-19 ve 20 yüzyıllar boyunca, her yere sıçrayan güç kavgalarının en zalimi bugünlerde vuku bulmaktadır. Adaletsizliği, ahlaksızlığı dert edenen, görülmemektedir. İnsanlık vicdanı çoraklaşmıştır. Milli, tarihi ve yerel hassasiyetler yok sayılmaktadır. Etnik kutuplaşma tehlike saçmaktadır. Şiddet politika haline gelmiştir. Özgürlük lafta kalmaktadır. Demokrasi sadece sözde hatırlanmaktadır. 

Uluslararası hukuku takan da pek yoktur. Ortadoğu'nun müessibblerini uzakta aramanın anlamı yoktur. Coğrafya taksimatına soyunanların kapanmamış hesabı vardır. Dün bize parmak sallayıp üzerimizde plan yapanların kir ve öfke dolu emelleri acımasızdır. Komşu ülkeler ne yaşıyorsa dünün eseridir. Her şey açık ki Ortadoğu'yu bölmek istiyorlar. İnsan ve doğal kaynakları sömürmek istiyorlar. Büyük Ortadoğu Projesi'nin çıkış noktası budur. Arap Baharı da buna hizmet etmektedir. Terör örgütlerinin silahlandırılıp maşa olarak kullanılması raslantı değildir.

AKP hükümeti cinayet projelerini destekleyerek aynı safa girmiştir. Erdoğan'ın bunda payı ve parmağı vardır. Haçlı niyetlerine kanan AKP'nin katkısı inkar edilemez. Arap sokaklarında şöhret kazandırılan Erdoğan'ın gözden düşmesi çarpıklık değildir. Erdoğan sayesinde Türkiye Ortadoğu'dan soyutlanmış, uzaklaştırılmış, ötelenmiş, dışlanmıştır. Türkiye Suriye'nin içişlerine karışmanın sonuçlarını yaşamaktadır. AKP Irak'ta yanlış ata oynamanın Mısır'da, İran'da, Libya'da, Kıbrıs ve Kafkasya'nın bir numaralı suçlusudur. Türkiye'nin dışpolitikası kalmamıştır. AKP çaresizdir, eli kolu BOP'un zincirleriyle düğümlenmiştir. 

Hükümetin hiçbir sözü adresini bulmamış, hiçbir hedefi gerçekleşmemiştir. Türk askerinin başına çuval geçirildiğinde AKP'nin inandırıcılığı kalmamıştır. 

 // Rasim DUMAN
Anadolu'da "sap yiyip, saman imal etmek" diye bir soz vardir. Devlet BAHCELİ'nin zhni fena halde karisik; adeta bir kaos yasiyor. Tarihi, cografi,ictimai,dini ve edebi bilgisi son derece kifayetsiz. Tabiatile bu durum, hadiseleri dogru okumasina, dogru tahlil ve terkib yapmasina da imkan vermiyor. İsin kotusu, MHP icinde bu hususta umit vaadeden bir tane bile adam yok....
10 Ocak 2016 13:17
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler