YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli ve Kılıçdaroğlu ne dedi?
MHP lideri Bahçeli, Erbakan'ın vefatına ilişkin yaptığı açıklamada "Türk siyasi tarihinde müntaz bir kişiliğe sahip olan sayın Erbakan'a Allah'tan rahmet diliyorum"derken, Kılıçdaroğlu da "Erbakan'a rahmet, ailesine başsalığı diliyorum"dedi.
Bahçeli ve Kılıçdaroğlu ne dedi?
27 Şubat 2011 / 15:04 Güncelleme: 27 Şubat 2011 / 15:19

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan'a Allah'tan rahmet, Türk Milleti ve Milli Görüş mensuplarına baş sağlığı diledi.

Aydın'ın Ortaklar ilçesinde belediyenin toplu açılış törenine katılan Bahçeli, Ortaklar'ın MHP'yi uzun yıllardır bağrına bastığını ifade etti.

Bahçeli, MHP'nin kazandığı belediyelere ziyaretlerini sürdürdüklerini belirterek, ''Bu geziler sırasında görülmekte ki kıt imkanlarla, azim ve kararlılıkla, halkına neyi vaat etmişse onu yerine getiren yöneticilik anlayışıyla MHP'nin kazandığı belediyelerde üstün başarılar gözlemlenmekte''dedi.

ERBAKAN'IN VEFATI

Aydın program kapsamında Germencik, İncirliova, Söke ve Akyeniköy'e de gitmeyi planladıklarını ancak çok acı ve üzüntü verici bir haber aldıklarını anlatan Bahçeli, şöyle devam etti:

''Türk milletinin yetiştirdiği değerli evladı, Türk siyasi hayatında mümtaz yeri bulunan Milli Görüş hareketinin kurucusu ve onun şekillendirdiği siyasi partilerin genel başkanı, lideri sayın Erbakan Hakkın rahmetine kavuşmuş. Sayın Hocamıza Cenab'ı Allah'tan rahmet, büyük Türk milleti ve Milli Görüş mensuplarına baş sağlığı diliyorum.

Bu mümtaz şahsiyeti anmak ve son görevi yerine getirmek amacıyla ziyaretlerimizi Ortaklar'da iptal edip Ankara'ya dönmek istiyorum.''

KILIÇDAROĞLU: BÜYÜK ÜZÜNTÜ DUYDUM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Başbakan ve Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın siyaset dünyasının çınarlarından biri olduğunu belirterek, Erbakan'ın ölümünden büyük üzüntü duyduğunu bildirdi.

CHP'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Erbakan'ın vefat haberini Eskişehir yolunda aldı.

Erbakan'ın ölümünden derin üzüntü duyduğunu belirten Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

''Siyaset dünyamızın çınarlarından biriydi. Ölümünden büyük üzüntü duydum. Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'a rahmet, Erbakan ailesine, Saadet Partisi yöneticileriyle, üyelerine, siyaset dünyasına ve Türkiye'ye başsağlığı diliyorum.''

AA

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler