YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli, Üzmez olayında hangi Bakanı başarılı buld
Bahçeli, Üzmez olayında hangi Bakanı başarılı buld
Bahçeli, Üzmez olayında hangi Bakanı başarılı buld
11 Kasım 2008 / 13:53 Güncelleme: 11 Kasım 2008 / 00:00

MHP grup toplantısında partililere seslenen MHP lideri Devlet Bahçeli’nin hedefinde AK Partili iki bakan vardı. Bahçeli, AK Part’li bir bakanı övdü, diğerini ise eleştirdi.Bahçeli, İngiliz Kraliyet ailesinin eski bir mensubunun ülkemizdeki Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuna bağlı bir çocuk yuvasında kaydettiği görüntüleri değerlendirdi.


BABACAN'A ELEŞTİRİ


Yayınlanan bu görüntüler karşısında Dışişleri Bakanı’nın acziyet içinde olduğunu ileri süren Bahçeli şunları söyledi: “Nitekim bu yanlış anlayış bu olumsuz örneğe rağmen devam etmiş, bizzat hükümetin Dışişleri Bakanı tarafından eleştirilere muhatap olan bu kurum “haberli gelinmesi kaydıyla” meraklılarınca denetlenmeye davet edilmiştir.


Bu tekrarlanan acziyet, gizlisi saklısı olmayan bir yöneticinin açık yürekli ifadelerinden ziyade, artık tam bir teftiş zihniyetinin hükümet nezdinde zemin bulduğunu göstermesi bakımından ibret verici olmuştur. Bu pısırık anlayışın devamı halinde yaşanan rezaletlerin bütün hızıyla sürmesi beklenmelidir.


Milletimizin vicdanına ve merhametine emanet edilmiş evlatlarımızın yaşadığı iddia edilen olayların doğru olup olmadığı, varsa hükümetin üzerine düşeni yapıp yapmadığı ayrı bir konudur ve bu öncelikle bizim bir iç meselemizdir. Bu konuda ilgili bakanın kendi ziyareti sırasında yabancı ülkede benzer kurumları kendisine göstermediklerini söylemesi bu anlayışın eseridir.”


ÇUBUKÇU'YA BÜYÜK ÖVGÜ


Bahçeli, Adli Tıp Kurumu tarafından verilen raporla serbest kalan Hüseyin Üzmez olayında takındığı tavır nedeniyle övgüler yağdırdı.


Devlet Bahçeli şunları kaydetti: “Yaşadığımız son gelişmelerde bizleri nispeten teselli eden tek olumlu nokta, Kadın ve Aileden Sorumlu Sayın Devlet Bakanının yaptığı açıklamalar ve gösterdiği devlet adamı duruşu olmuştur.


Bu duruşunu çocukların cinsel istismarına yönelik bir dava aşamasında Adli Tıp Kurumu’nun raporuna karşı da sürdüren Sayın Bakanın tavrını doğru bulduğumuzu belirtiyor, millet yararına olduğuna inandığımız her türlü çalışmasına Meclis Grubumuz olarak destek vereceğimizi huzurunuzda açıklamak istiyorum.


Aynı duruşu, hükümetin diğer üyelerinde de görmeyi bekliyor, bunun teslimiyetçi tavırdan bir dönüşün başlangıcı olmasını ümit ediyoruz.”

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler