YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli: "Türkiye çok nazik bir süreçten geçiyor"
Bahçeli: "Türkiye çok nazik bir süreçten geçiyor"
27 Mart 2014 20:34
MHP Genel Başkanı Bahçeli, ''Türkiye çok nazik bir süreçten geçiyor, gerilim yaşanıyor, gerilim stratejisi gittikçe yoğunlaşıyor. Ülke kamplara, kaosa, krize, cepheleşmeye doğru sürükleniyor" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Demokrasi Meydanında düzenlediği mitingde, 30 Mart seçimleri münasebetiyle Türkiye'yi il il, ilçe ilçe gezdiklerini, Gaziantep'te gördüğü tablo karşısında çok mutlu olduğunu belirtti. Aynı meydanda MHP'nin çok sayıda açık hava toplantılarının olduğunu anımsatan Bahçeli, bugünkü toplantının Türkiye'nin her tarafına mesaj verdiğini vurguladı.

Türkiye'nin bin 394 seçim çevresinde, 25 partinin katılımıyla 3 gün sonra seçime gideceğini anlatan Bahçeli, bu seçim çevrelerin 30'nun büyükşehir olduğunu, seçime girecek partilere başarı dilediğini ifade etti. Seçimin sadece belediye başkanlarının seçimi olmayacağını vurgulayan Bahçeli, şöyle devam etti:

"Seçim, Türk siyasi hayatında yeni bir sürecin başlangıcı olacak. Hemen arkasından cumhurbaşkanlığı, arkasından 2015 yılında 25. dönem seçimleri yapılacaktır. Bu süreç milli irade olarak çok iyi değerlendirildiğinde, algılandığında, yorumlandığında, milletimizin kaderini belirleyen bir süreç olacaktır. Yeni yönetimin de belirleyicisi olacaktır. Türkiye çok nazik bir süreçten geçiyor, gerilim yaşanıyor, gerilim stratejisi gittikçe yoğunlaşıyor. Ülke kamplara, kaosa, krize, cepheleşmeye doğru sürükleniyor. Dikkatli olmak gerekir, Türkiye hepimizin ülkesidir.

Bugün ki siyasi iktidar böbürlenirken, MHP 'önce ülkem ve milletim sonra partim' diyor. AKP, milletimizin siyasi krizi içinde yaşadığı, önemli darboğazda bunaldığı, ekonomik krizde ezildiği dönemde yeni kurulmuş parti olarak, çözüm olarak görüldü. Böylece yasamada, Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) sayısal çoğunluk elde etti, yüzde 34'le 300 üzerinde milletvekili çıkartmıştır. Hükümeti kurdu, böylelikle yasama ve yürütmede, denetim ve kontrolü oluşturduğu için güçlü iktidar olmuştur.

İktidar, milletin özel sorunlarını, geçim darlığını, sorunları çözme kabiliyeti olarak millete verilen desteğin şuuruyla teşekkürle hizmet edeceği yerde, belli bir dönem sonra milleti unutup kendilerini öne çıkardılar.

Halkın desteğiyle şımardı, destek verenleri unuttu, başka yerlere yelken açtı. Milli görüş gömleğini çıkarttılar, başka gömlek giyip 'Türkiye'yi değişime götüreceklerini' söylediler. Bu da yanlış istikamete yönelmeye vesile olmuştur. AKP, 'yasamada, yürütmede, yargıda da ben olacağım' diyerek, yargıyı kuşatıp yasa değişiklileriyle yargıyı AKP'leştirerek zırh oluşturdu. Tek adamlığa oynayarak parti devleti diktatörlüğüne heveslenmiştir. Bu Başbakanın tarihi yanılgısı olmuştur."

 

İHA

 

misafir
 // yeni günes dogacak
moruk yeter aritik bukarada olumaz sizler ne yaptiniz onu anlatta millet oy ali acama sokaklarda arabayi görmüyorsu bu yeter ne yazim akili olun devletine birlikde sayip cikin ak parti 30 marta günes cok parlak dogacok insallah kazanacak sizlerde batakliga gomüleceksin chp ve mhp hayili icinde yasayin*.........
27 Mart 2014 Perşembe 21:04
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler