YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli: Terörle mücadele ettiği sürece Hükümetin yanındayız
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "AKP terörle mücadele ettiği sürece, diğer eleştirilerimiz baki kalmakla birlikte yanındayız. Azami sorumluluğumuzu yerine getireceğiz" dedi.​
Bahçeli: Terörle mücadele ettiği sürece Hükümetin yanındayız
26 Nisan 2016 / 11:26 Güncelleme: 26 Nisan 2016 / 11:40

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında konuştu.

Bahçeli, "AKP terörle mücadele ettiği sürece, diğer eleştirilerimiz baki kalmakla birlikte yanındayız. Azami sorumluluğumuzu yerine getireceğiz" dedi.

Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle.

Suriyeli mülteciler sadece Avrupa için değil, Türkiye için de öncelikli ele alınması gerekir. Türkiye mülteci deposu, mülteci yuvası olamayacaktır. Milli onurumuz asla hafife alınamayacaktır. Tersi bir duruma MHP'nin göz yumması mümkün değildir. Bizim nazarımızda Türk vatanına yerleşme bedeli asla ölçülemeyecektir.

ALÇAKLARA NE ZAMAN CEZA VERİLECEK?

Kilis Türkündür. Bizim içimizi acıtan Davutoğlu'nun sessizliği ve acizliğidir. Suriye'den atılan füzelere top atışıyla karşılık verdiğimiz doğrudur. Ancak alçaklara hak ettikleri ceza ne zaman verilecektir?

HÜKÜMETİN YANINDAYIZ

Sayın Cumhurbaşkanı'nın takdir edeceği gibi biz de yıllarca 'Ne Dolmabahçe mutabakatı?' dedik. Caninin sözde 10 maddelik metnini yerin dibine soktuk. Madem Cumhurbaşkanı mutabakatını elinin tersiyle itmiştir, terör örgütünün TBMM'deki temsilcileriyle yanak yanağa oturan AKP milletvekilleriyle bir çift söz söylemesi lazımdır. AKP terörle mücadele ettiği sürece, diğer eleştirilerimiz baki kalmakla birlikte yanındayız.

TRABZONSPOR - FENERBAHÇE MAÇI YORUMU

En küçük bir fikir ayrılığı, en ufak bir tartışmada derin ihtilaf ve çalışmalara dümen kırmaktadır. Stadyumlardan taşan öfke selini görüyorsunuz, Türk sporunun nasıl bir yozlaşma seline kapıldığına eminim ki endişeyle tanık oluyorsunuz. Geride kalan hafta sonu, iki güzide kulübümüz olan Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında müsabakada yaşananlar hepimiz adına üzüntü vericidir. Bir holiganın hakeme saldırması ve hatta darp etmesi doğal olarak her birimize 'nereye gidiyorsunuz?' sorusunu sordurmuştur.

Elbette müessif olayların Trabzonspor'a ve Trabzon ilimize tümden mal edilmesi yanlış olacaktır. Hakem hataları olsa da, hiçbir sporseverin Trabzon'daki şiddet tablosunu meşru ve masum görmesi de düşünülmeyecektir. Gerekçesi ne olursa olsun, hiçbir vatan evladının Ankaragücü ile Diyarbakır karşılaşmasından sonra çıkan arbede ve asayişsizliklere sıcak bakması da mümkün olmayacaktır. Bize ne olmuştur? Türk milleti bu hiddet ve dehşet türbülansına nasıl gerilemiştir

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler