YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli sözünü yerine getirdi
Bahçeli sözünü yerine getirdi
14 Kasım 2015 19:38
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şubesi'ne minibüs bağışladı.

Devlet Bahçeli’nin hibe ettiği minibüs, Ankara’dan Osmaniye’ye geldi. Derneğin Osmaniye Esenevler Mahallesi'ndeki şube binasında düzenlenen törenle hizmet aracı olarak kullanılacak olan minibüs, şehit aileleri, gaziler ve yakınlarının hizmetine sunuldu.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şube Başkanı Durmuş Öksüz, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye dernek üyeleri adına teşekkür ederek, dernek binasının bulunduğu mevcut arazisinin de yine Bahçeli tarafından bağışlandığını söyledi.

2006 yılında Osmaniye'de derneği kurduklarını belirten Başkan Durmuş Öksüz, "O yıldan bugüne kadar hizmet etmekteyiz. Ancak bizim en büyük sıkıntımız yerimizin olmayışıydı. Küçük bir odada hizmet veriyorduk. Daha sonra Ziraat Odası'nın tahsis ettiği bir yerde hizmet verdik. Ancak orası da ikinci katta olduğu için üyelerimizin çıkıp inmesi zor oluyordu. Sayın Devlet Bahçeli şu anki yerimizin şahına ait arsasını bizim derneğe bağışladı ve Belediye Başkanımız Kadir Kara da dernek binamızı yaptırdı. Derneğimizin 2011 yılının 18 Mart Şehitleri Anma Günü’nde açılışını gerçekleştirdik. Bizim diğer bir sıkıntımız da aracımızın olmamasıydı. Şehit ailelerimizin ziyaretlerine veya şehit cenazelerimize giderken aracımız olmamasından dolayı büyük sıkıntılar çekiyorduk. 1 Kasım seçim çalışmalarında MHP Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli Osmaniye’ye gelişinde derneğimizi de ziyaret etmişti. Sağolsun bu ziyaretinde bize ‘Başkanım, her hangi bir eksiğiniz, sıkıntınız var mı' diye sorduğunda ben de ‘Sayın genel başkanım bizim bir minibüs eksiğimiz var’ demiştim. O da bunu mutlaka halledeceğini söylemişti. Nitekim geçtiğimiz günlerde beni MHP genel merkezinden aradılar ve minibüs aldıklarını söylediler. Ben de hemen Ankara’ya gittim. Orada sayın Devlet Bahçeli tarafından şahıs olarak galeriden alınan minibüs, derneğimize hibe edildi. Bizim herhangi bir masrafımız olmadı. Her şeyi ile tam olarak minibüsü bize teslim ederek yolcu ettiler. Buradan Sayın Devlet Bahçeli'ye tüm şehit ailelerimiz ve gazilerimiz adına teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum" dedi.

Dernek üyelerinin de katıldığı törende bağışlanan minibüs için kurban kesilmesinin ardından, minibüs üyelerin hizmetine sunuldu. 

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler