YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli soru soran muhabire sert çıktı!
MHP Lideri Devlet Bahçeli, bir gazetecinin AK Partili vekil İbrahim Korkmaz'ın sözlerini hatırlatması üzerine sinirlendi. Bahçeli, " Bu soruyu nasıl soruyorsun sen. Onu adam yerine mi koyuyorsun?" dedi.
Bahçeli soru soran muhabire sert çıktı!
27 Ocak 2015 / 15:27 Güncelleme: 27 Ocak 2015 / 15:29

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin AK Partili vekil İbrahim Korkmaz'ın "Sapık görmek istiyorsan aynaya bak" sözlerini hatırlatması üzerine Bahçeli sinirlerine hakim olamadı. Muhabirin sorduğu soruya sert yanıt veren Bahçeli, şunları söyledi;

"Onu adam yerine mi koyuyorsun!"

"O bizim muhatabımız değil. Bu soruyu nasıl soruyorsun sen. Onu adam yerine mi koyuyorsun?"

İbrahim Korkmaz ne demişti?

Devlet Bahçeli'nin tepkisini çeken AK Parti Milletvekili İbrahim Korkmaz şu sözleri sarfetmişti:

"Ben soruyorum Sayın Devlet Bahçeli'ye, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na, Sayın İhsan Özkes'e, Sayın Haluk Koç'a ve beni eleştiren bir umum insanlara soruyorum. Türk Dil Kurumu'nun sözlüğündeki dört tariften hadi birincisine ben kendimi sığdırdım, bunun için de bana saldırıyorsunuz, 'kafir, dinden çıkmış, sapık' diyorsunuz. Peki siz bu dört tariften hangilerine kendinizi sığdırıyorsunuz. Yani kendiniz için bu sözü küçümsemek için mi kullanıyorsunuz. Bu ayıp bir şey, yakışan bir şey değil. Doğrusu ben, parti genel başkanlarını dilime dolamayı seven bir insan değilim. Genel başkan olmalarından dolayı saygı duyarım ama benim kişilik haklarıma saldırı olursa kendimi savunma hakkına sahibim. Sayın Bahçeli, grup toplantısında diyor ki, 'Dahası Hazreti İbrahim benim, Hazreti Muhammed de kardeşim diyen sapıklar hiçbir yaptırım görmez.'. Bu sözü Sayın Devlet Bahçeli'ye misliyle iade ediyorum. Sayın Bahçeli eğer sapık görmek istiyorsanız aynaya bakın. Baktığınız aynada düz ayna olsun, eminim orada kendinizi göreceksiniz. Bundan daha öteye gitmiyorum, bunun bedeli ne ise gönder gelsin."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler