YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli şimdiden 3 şeye 'hayır' dedi
MHP Lideri Devlet Bahçeli, 1 Kasım sonrası Hayır diyecekleri üç şeyi sıraladı: Azınlık Hükümeti, erken seçim ve HDP'nin içinde olacağı seçim hükümeti...
Bahçeli şimdiden 3 şeye 'hayır' dedi
31 Ekim 2015 / 13:47 Güncelleme: 31 Ekim 2015 / 13:55

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adana'da yaptığı konuşmada 7 Haziran'da dile getirdiği koalisyon seçeneklerini yineledi.

Bahçeli, "Çözüm bloku AKP, CHP ve HDP'dir. Madem ki tek başına iktidar söz konusu olmuyor. Çözüm sürecinde uzlaşmaya çok müsait olan 3 parti arasında koalisyon kurulabilir. Bunlardan bir tanesi AKP-HDP'dir. Üçlü bir koalisyon da kurulabilir. Bir başkası 'HDP'yi yanımıza alırsak MHP üstümüze gelir' düşüncesi söz konusu olur ise AKP-CHP koalisyonu söz konusu olabilir. Demek ki bu üç partinin ikisi veya üçü bir araya geldiğinde çok güçlü bir koalisyon yapısı oluşabilir. Böyle bir koalisyonu yapacakları yerde ilk günden başladılar. 'MHP koalisyonda yer almalılar' diye. MHP'yi niye karıştırıyorsunuz. " diye konuştu. Bahçeli, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun başbakanlık önerisini de hatırlatarak eleştirilerini sürdürdü: 

"CHP'nin koalisyon kurması söz konusu olacaksa MHP'yi nasıl ikna edeceksiniz? Birisi kulağına fısıldamış, 'Bahçeli'yi başbakanlık koltuğuna oturtalım'. MHP başbakanlığa tav olacak bir parti mi? MHP'yi başbakanlığı vermek suretiyle kandırıp yanına almayı düşünüyorsan 67 yıllık bir siyasi hareketi sen bilmiyorsun. MHP bit için dam yakamaz. Bu da yetmiyor. 60 bloku içine bizi de dahil ediyor. İçinde HDP var ve biz bunların arasına gireceğiz! "

3 şeye 'hayır' diyeceğiz

'Hayırcı' eleştirilerine atıf yapan Bahçeli, 1 Kasım sonrası Hayır diyecekleri üç şeyi sıraladı:

Azınlık hükümeti kurulacaksa MHP'nin birinci hayırı budur. İkinci olarak erken seçime hayır diyoruz. Üçüncü olarak HDP'ye oy vermiş bu memleket evladına iradesinden dolayı saygı duyarız. Ancak PKK'nın siyasal uzantısı olan HDP'ye flu bakarız. PKK ile beraber olduğu sürece onu tanımayız. Ama oy verene de saygı duyarız. PKK uzantısı seçim hükümetinde olacaksa seçim hükümetinde de olmaya hayır deriz. 

Hayır
 // Ertuğrul Osmanlı
Siyaseti çok bilmesem de bildiğim bir şey var ki "siyasi partilerin birinci hedefi iktidar olmaktır. Tek başına iktidar olamıyorsa hükumet ortağı olmaktır." Ben sayın D.Bahçeli Beyi anlıyamıyorum. Madem tek başına iktidar olamıyorsun bari iktidar ortağı olmaya çalış. Birde ısrarla AK Parti-CHP-HDP hükumeti kurulsun istiyor. Bunu da anlamak mümkün değil. HDP yi iktidar ortağı olarak görmeyi niye bu kadar istiyor doğrusu anlıyamıyorum....
31 Ekim 2015 Cumartesi 17:45
 // Yılmaz
Rabbimden bunların meclis dışı kalmasını dilerim bunlar PKK dan bile fazla bu ülkeye zarar veriyorlar....
31 Ekim 2015 17:16
 // timuçin
Meclise bir girinde, ondan sonra dusunursunuz bunları....
31 Ekim 2015 17:08
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler