YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli: Sıkıyorsa IŞİD'in karşısına çıkın!
Kobani için düzenlenen eylemlere tepki gösteren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Kendinize güveniyorsanız, sıkıyorsa IŞİD’in karşısına çıkın da görelim. Kobani’deki terörist sizi bekliyor, ne korkuyorsunuz?" dedi.
Bahçeli: Sıkıyorsa IŞİD'in karşısına çıkın!
14 Ekim 2014 / 11:05 Güncelleme: 14 Ekim 2014 / 11:19

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında, "Türkiye'de terör estirenlere ve bunları destekleyen odaklara sesleniyorum; kendinize güveniyorsanız, sıkıysa, yüreğiniz yetiyorsa, IŞİD'in karşısına çıkın da görelim. İstanbul'da bağırmak kolaydır, Diyarbakır'da masumlara korku salmak maliyetsizdir. Sözde çözüm sürecinin puslu ortamında 'her yer Kobani her yer direniş' demek basittir." dedi.

Kobani eylemlerini değerlendiren Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Saldırıları şiddetli kınıyor, lanetliyoruz. Türkiye’nin sahipsiz olduğunu kimse düşünmesin. Sözde akillerden tek bir ses çıkmamıştır. Kobani için timsah gözyaşı dökenler milli servete ihanet etmiştir. Bayrak namustur, şereftir, onurdur. Artık Türkiye kazanmalıdır, Türk bayrağı inmemek üzere dalgalanmalıdır.

IŞİD protestosunda terör yöntemleri kullanılmıştır. Zulümden şikayet edenler zulüm yapmıştır. Kobani için ağlayanlar ölüm saçmıştır. Asıl meselesi Kobani değil, Türkiye’nin düşürülmesidir. Silahlı militanlar devreye girmiştir. Polisi şehit etmek Kobani’yi kurtarmış mıdır? Türkiye’nin baştan aşağı yıkılması Kobani’ye katkı sağladı mı?

Vatana ihanet olacaktır

"Bingöl'de polise pusu kurduran, kurulmasına seyirci kalan, emzikli bebekleri kurşuna dizen, dağlarda fitne kazanı kaynatan, sokakları savaş alanına çeviren hainler, insanlık düşmanları size söylüyorum; Kobani'de IŞİD terörü sizi bekliyor. Ne duruyorsunuz, ne korkuyorsunuz  IŞİD Kobani'de vuruyor, siz Türkiye'den selamlıyorsunuz. IŞID Kobani'de eziyor, biçiyor, doğruyor, siz Türkiye'den ortak oluyorsunuz. Bu itibarla Kobani için koridor açılması, silah yardımı yapılması, buna sıcak bakılması vatana ihanet olacaktır."

"Kobani düşerse Ankara düşer" diyenler...

"Söyler misiniz bana 'Kobani düşerse Ankara düşer' diyenlerin Yunan işgal kuvvetlerinden ne farkı vardır?  Kandil'deki terör şeflerinden emir alanlarla aynı çatıyı paylaşmak, aynı koridorlardan geçmek bizim için başlı başına zuldür."

Davutoğlu PYD'ye tavizler veriyor

Başbakan Davutoğlu, PYD’ye tavizler veriyor. Davutoğlu, PYD terör örgütünü ne hakla meşru görüyor. PYD’yi meşru görmek, PKK’yı meşru görmektir. Davutoğlu, PYD ve PKK terörüne güvence vermiştir.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler