YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli: Satılmış ülkücüler, MHP'ye çelme taktı
MHP lideri Devlet Bahçeli basın toplantısı düzenledi. Bahçeli, "satılmış" diyerek Tuğrul Türkeş'i ve bazı ülkücüleri MHP'ye çelme takmakla suçladı.
Bahçeli: Satılmış ülkücüler, MHP'ye çelme taktı
15 Eylül 2015 / 14:40 Güncelleme: 15 Eylül 2015 / 15:31

Basın toplantısı düzenleyerek siyasi gündemden, teröre bir dizi açıklamalarda bulunan MHP lideri Devlet Bahçeli'nin hedefinde yine Cumhurbaşkanı Erdoğan vardı. Bahçeli, aynı zamanda bakanlık teklifini kabul ederek seçim hükümetinde yer alan MHP'li Tuğrul Türkeş'i de sert dille eleştirdi. Bahçeli, "satılmış" diyerek MHP'ye çelme takmakla suçladı.

O konuşmanın satır başları şöyle;

"Bülent Arınç’ın koalisyon hükümeti teşkilinin engellenmesini kendi partisine faturalandırması ibretlik bir itiraftır. Her şey ortadadır. AKP’nin sahtekarlıkları kaymış, tüm boyutlarıyla düze çıkmıştır. Bir zamanlar uyarılarımızı kötümserlik şeklinde yorumlayanlar şimdilerde bizimle aynı çizgiye gelmişlerdir. Bugün teker teker çıkması bir kehanetin değil millet ve tarih şuuruna sahip olmanın üzücü de olması mükafatıdır.Bu maksatla da MHP üzerinde oyunlar oynanmaktadır. Ticari ve siyasi kartvizitlerinde eski ülkücü yazan bir avuç satılmış, Erdoğan’ın yanında dizilerek MHP’ye çelme takmanın peşindedir."

"BİZ TEŞHİS ETTİK"

* Biz olacakları isabetle teşhis ettik. Gelişmeler ve gidiş hat hayırlı değil diye eleştirdik. Terör sonuçtur, sağlıklı teşhisi yapılmadıktan sonra badirenin üstesinden gelmek imkansızdır. İktidarın hiçbir öngörüsü gerçekleşmemiştir. AKP sayesinde Türkiye çakılma ile son bulacak keskin inişe geçmiştir. Bu inişin nerede duracağı belirsizdir.Milletimizin direnç noktaları, devletin dayandığı temel ilkeler AKP tarafından küfür yağmuruna tutulmuştur. PKK tükürüğü ile boğar sefiller AKP'nin koltuğu altında güç devşirmişlerdir. Türkiye sevdasından iz ve ser bulunmayan ihanet kadroları Türkiye'yi PKK'nın nişangahı olarak seçmişlerdir.

"ŞEHİT ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ DEDİM, EDEPSİZ DEDİLER"

Erdoğan bize iftira atıyordu. AKP sözcüleri MHP'ye hücum ediyorlardı. Biz PKK'nın silah bırakması imkansız derken havuz medyası bize iftira atıyordu. AKP'li yöneticiler namlunun ucunda çiçekler açacak havasındaydı. Şehitler ölmez vatan bölünmez dedim edepsiz dediler. PKK'ya katılımlar arttı dediler, çözüm süreci ile varlık zeminimizin azalacağını söylediler. Kaybeden AKP'dir, aziz milletimizdir. Terör eylemlerinin bir numaralı sorumlusu Erdoğan AKP-PKK hükümetidir. Biz haklıysak AKP haksız ve ihanete ortaksa bunun milletimiz tarafından sandıkta gösterilmesi en demokratik tepki olacaktır. Türkiye'ye çevrilen silahların hepsinde AKP'nin izni, dahli ve parmağı vardır. Saray'da keyifler süren ağır vebal altındadır. Ayakkabı kutusu dolduranlar birinci derecede suçludur. PKK bombaları hangi silah baronlarından temin etmektedir. İsrail'e tepki için BM'yi arayan ama kendi üğlkesini terör zulmüne buırakan Erdoğan bunların farkında mıdır?

"TEHLİKELİ BOYUTLAR KAZANMIŞTIR"

Kimsenin pardon deme lüksü yoktur. Çözüm süreci denen kanlı ve terör süreci Erdoğan ve Davutoğlu ile birlikte alayının başını yakacaktır. Etnik kutuplaşma tehlikeli boyutlar kazanmıştır. Bu durum Türkiye'ye yapılacak en büyük kötülüktür. Türkiye milleti haklı olarak terörü lanetlemektedir. Zaman zaman endişe verici provokasyonların önüne geçilememektedir. Kardeş kavgası çıkarmak için el ovuşturan insan müsveddeleri, çakma ocaklar, kapalı devre çalışan oluşumlar kavga tetikciliği yapmaktadır. Bursa, Bolu, Antalya, Kırşehir, Ankara, İstanbul başta olmak üzere bir çok il ve ilçemizde kaygı verici durumlar gözlenmektedir. "

MHP ÜZERİNDE OYUNLAR OYNANMAKTADIR"

Cepheleşme ne yazık ki toplumsal tavan buldu. Kendilerine Osmanlı Ocakları diye, sarayın arkasında bulunan mihraklar toplumsal heyecanı ajite etmektedir. Kaçak sarayda hazırlanan kaos planları sahaya indirilmektedir. Kitleler galeyana getirilmektedir.

Bu maksatla da MHP üzerinde oyunlar oynanmaktadır. Kanunsuz hiçbir eylem içinde bir tek milliyetçi ülkücü bulunmamaktadır, bulunmayacaktır. Biz şehitlerimize sahip çıkarkane taşkınlıklardan her zaman uzak durduk. Eleştirilerimiz demokratik sınırlarda gösterdik. Bozkurt yapıp oraya buraya sataşanların bizimle bağı yoktur. Kürt kökenli kardeşlerimiz milletimizin kopmaz yeri dolmaz ayrılmaz unsurlarıdır. PKK ile onları aynı görmek tam bir cinayettir.

Bu tuzağa hiçbir dava arkadaşımız düşmeyecektir. Kimseye kökeni mezhebi üzerinden yaklaşmadık, yaklaşmayız. Eğreti kahramanlıklara yüzümüz tamamiyle dönüktür. Algı operasyonları bizim ne kardeşliğimizi bozabilecek ne de milli birliğin surlarında delik açabilecektir. Biliyoruz ki, içe kıvrılan, iç savaş çarkına sürüklenen Türkiye ikiye bölünebilecektir. Ülkemiz kim vurduya gidecektir. Türk milleti mutlaka insiyatif almalı. Leş arayan, saray müfrezelerini püskürtmek ancak sandık yolu ile olabilecektir. Bizim kimseden korkumuz yoktur.

Bizim ikram edecek bir vatanımız yoktur. Bizim vazgeçecek bir tek insanımız bile olmayacaktır. Türkiye bizimdir, herkes Türkiye'dir. Doğulusu batılısı Türk milletinin feda edilemeyecek birer parçasıdır. Koltuk için terörü kullananlara 78 milyon Türk vatandaşının bir cevabı olmalıdır.

 // Memet
sen elinde fırsat varken neden koalisyon kurmadın madem okadar vatanseversin? senden gelen korku politikası işe yaramaz çünki senin bu konuda ne yaptığın meydanda, apo'nun asılmamasının sorumlularından biri, teröristlere af çıkaranlardan biri sensin. sen bence bir masonsun, dış güçlerin emri altındasın. vatan millet için ne yaptın şimdiye kadar? merhum Alparslan Türkeş yaşasaydı oğlunu tebrik ederdi senide o koltuktan indirirdi....
16 Eylül 2015 00:48
1
 // 1
sen kaçıncı elsin Bahçeli sürekli el değiştirip durdun pert raporu verecekler sana yakinda.......
15 Eylül 2015 19:40
önce kendine baksin asalak
 // ismail hakli
sayin bahceli zaten kendisi islam ülkücülerini sati
15 yildir kime hizmet ettigi belli deyil
ne idigi belirsiz...
15 Eylül 2015 Salı 18:45
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler