YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli: "Papa günah çıkarmaya devam etmelidir"
MHP lideri Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Papa'nın açıklamasını eleştirdi ve "Papa ayinlerinde günah çıkarmaya devam etmelidir. Zira günah ziyadesiyle birikmiş ve fiyaskolar artmıştır" ifadesini kullandı.
Bahçeli: "Papa günah çıkarmaya devam etmelidir"
13 Nisan 2015 / 23:33 Güncelleme: 13 Nisan 2015 / 23:38

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Papa Franciscus'un "20. Yüzyılın ilk soykırımı Ermenilere yapıldı" sözlerine yanıt verdi.

Soykırımın insanlık suçu olduğunu belirten Bahçeli, "Hamd olsun şanlı mazimizde buna dair en ufak bir iz ve emare yoktur" dedi.

Bahçeli, "Papa ayinlerinde günah çıkarmaya devam etmelidir. Zira günah ziyadesiyle birikmiş ve fiyaskolar artmıştır" değerlendirmesini yaptı.

MHP lideri Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"İster kabullenilsin, ister reddedilsin; Türk milletinin soykırımla yolları asla kesişmemiş, tertemiz ismi seri cinayetlerle anılmamıştır.

Soykırım sömürgeciliğin kanlı kitabında yazılıdır. Soykırım Türklüğe diş bileyen çevrelerin mucidi olduğu bir felaket ve musibettir.

Allah büyük ve kerimdir; asrın idrakine doğruları söyleteceğimiz, Türk milletinin helalini ve hakkını itiraf ettireceğimiz zaman yakındır."

Etiketler: ,
beğenme
 // zehra mamalı
ilk defa beğendim...
14 Nisan 2015 00:46
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler