YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli özür istedi
MHP Genel Başkanı Bahçeli, Süheyl Batum'un sözlerine ilişkin , 'Batum, TSK ve Türk milletinden özür dilemeli.' dedi.
Bahçeli özür istedi
10 Şubat 2011 / 16:45 Güncelleme: 10 Şubat 2011 / 16:49

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum'un TSK'ya yönelik sözlerine ilişkin, ''Batum, TSK ve Türk milletinden özür dilemeli'' dedi.

Bahçeli, Ankara'nın Polatlı ilçesinde Güldeste Konak Düğün Salonu'nda partililerle yapılan toplantının ardından gazeteciler tarafından, CHP Genel Başkan Yardımcısı Batum'un TSK'ya yönelik sözlerini nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine, ''CHP Genel Başkan Yardımcısı Batum'un, TSK ve Türk milletinden özür dilemesi gerektiği kanaatindeyim'' cevabını verdi.

Gazetecilerin, CHP ve AK Parti'nin bu konuyla ilgili tutumlarını nasıl değerlendirildiğinin sorulması üzerine de Bahçeli, ''İki partinin değerlendirmesine herhangi bir şey söylememiz doğru değil. MHP olarak kullanılan cümlelerin yakışıksız olduğunu ve Sayın Batum'un bundan sonraki konuşmalarını gözönüne alarak iyi bir başlangıç yapıp, TSK'dan ve yanlış ifade kullanmaktan dolayı Türk milletinden özür dilemesi lazım'' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ''Orduyu eleştirmek ancak Genel Başkana düşer'' sözlerinin hatırlatılması üzerine ise Bahçeli, Türkiye'de siyasi partilerin iç işlerinin siyasi partileri ilgilendirdiğini, bu konuda bir şey söylemenin yanlış olduğunu ifade etti. AA

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler