YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli o başkanı partiden ihraç edecek
Bahçeli o başkanı partiden ihraç edecek
11 Ekim 2013 18:30
MHP Lideri Devlet Bahçeli, Fethiye Belediye Başkanı partiden ihraç edilecektir' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Fethiye Belediye Başkanı ihraç talebiyle genel merkeze il teşkilatımız tarafından gönderilecektir. Milliyetçi Hareket Partisinin anlayışında siyasi partilerimiz ve kanunlarımızda böyle Kürtçe bir ifade ile bayram kutlaması olmamıştır” dedi.

Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen Balıkesir Tanıtım Günlerine katılan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Fethiye Belediye Başkanının Kürtçe bayram mesajı nedeniyle ihracının istenmesiyle ilgili bir soru üzerine Bahçeli, “Fethiye Belediye Başkanı ihraç talebiyle genel merkeze il teşkilatımız tarafından gönderilecektir. Milliyetçi Hareket Partisinin anlayışında siyasi partilerimiz ve kanunlarımızda böyle Kürtçe bir ifade ile bayram kutlaması olmamıştır. Fethiye’yi, Diyarbakır’a kötü bir benzer haline getirmek tarihi bir hatadır. Zaten Diyarbakır bu manada devamlı suç işlemektedir. Fethiye’nin buna ortak olmasına gerek yoktur. O yüzden ihraç edilecektir” dedi.

 

İHA

20:10
 // AL BİRİNİ VUR ÖTEKİNE
Birisi kürtçeyi aşağılamak için, kürtce kelimeler kullanmış, diğeri, vay efendim sen nasıl kürtlerin konuştuğu dili tabelaya yazarsın. Şimdi bunların hangisi daha faşist. Kürtçeden başka her dile müsamaha ve saygı göster, aynı ekmeği yediğin, aynı suyu içtiğin, aynı kıbleye döndüğün kürtlerin diline düşman ol. Fethiye de ki tabelalara bakıp, utanmazlar mı bunlar. Bu kadar mı düştünüz....
11 Ekim 2013 20:10
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler