YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli ne zaman evlenmeye kalksa...
MHP Lideri Devlet Bahçeli, özel hayatı ile ilgili bilginin en sınırlı olduğu siyasi liderlerin başında geliyor. Özelikle aile yaşamına dair bilgiler neredeyse yok denecek kadar az.
Bahçeli ne zaman evlenmeye kalksa...
26 Temmuz 2014 / 15:35 Güncelleme: 26 Temmuz 2014 / 15:37

1980 öncesinde Ülkücü Hareket’in tanınmış isimlerinden Oğuzhan Cengiz’in kaleme aldığı “Türkmen Beyi Devlet Bahçeli” isimli kitapta MHP Lideri Bahçeli’nin özel yaşamına ilişkin detaylı bilgiler yer alıyor.

Bilgeoğuz Yayınları’ndan çıkan ve Bahçeli'nin hayatının en kapsamlı şekilde anlatıldığı kitapta Bahçeli’nin aile hayatı ve izdivaç meselesiyle ilgili yeni bilgiler veriliyor.
 
Bahçeli kitapta, evlilik konusunu “Bu bir kader meselesidir, üzerinde tartışma da yapılmaz, keşke demek de olmaz. Pişmanlık demeyelim ama aile kurulsaydı olurdu” sözleriyle ifade ediyor.
 
“Sizin gayretinize himmetinize kaldı bu iş”
 
Gazi Üniversitesi rektörlerinden Prof. Dr. Rıza Ayhan, “Son derece yakışıklıydı, titiz giyinirdi” dediği Bahçeli’nin evliliği konusunda şunları söylüyor:
 
“Biz Devlet Bey’le neredeyse 18 saat beraber olduğumuz için biliyorum, başka şeylere vakit ayıramazdı. Bazen takılırdık: ‘Hocam bir evlilik yapsanız da bizim de önümüz açılsa, derdik...’  ‘Benim hayatım belli’ derdi. ‘Ya partiye  ya ocağa ya da eve giderim... Benim şansım yok; artık sizin gayretinize, himmetinize kaldı bu iş’ diye de espri yapardı. Çok büyük bir gayrete çalıştığı için evliliğe fırsat bulamadı desem yeridir.”
 
“1987’den beri her izdivaç girişiminde…”
 
Ülkü Ocakları’nın 12 Eylül öncesi son genel başkanlarından Şefkat Çetin ise, Bahçeli’nin her izdivaç girişiminde olağanüstü olayların olduğunu söylüyor. Çetin, Bahçeli’nin 39 yaşında olduğu 1987’den itibaren yapılan evlilik girişimlerini ve yaşanan durumları şöyle anlatıyor:
“Aynı parti içinde faaliyet göstermenin ötesinde ayrıca aile dostuyum. Ailemiz de kardeşleriyle görüşür. Annesi, evlilik işini pratiğe geçirecekti; ancak, rahmetli oldu. Kendisi seçim gezisindeyken annesinin vefatını duydu. Başbuğumuz’la birlikte Osmaniye’de cenaze namazına katıldı. Evlilik teşebbüsünün birinde de 1991 seçimleri devreye girdi. Şu anda da aile fertleri tarafından bir izdivacın hazırlığı olduğunu biliyoruz. 1987’den beri her izdivaç teşebbüsünde olağanüstü olaylar olmuştur…”
 
“Evinin bütün eşyası hazır”

 
Ağabeyi Servet Bahçeli ise, “Evliliği için kısmet diyoruz. Evinin bütün eşyası hazır” diyor.
Devlet Bahçeli, Ankara’da kızkardeşi Serpil Bahçeli ile aynı evi paylaşıyor.

banane yaa
 // kara murat derki!
niye okudumki bu haberi simdi ben? haber degilki magazin. yani , secime ondort gun, bayrama bir gun var,, israilin ateskes yalaniyla hasar tespit ve yeni saldiri hedefleri yapip tekrar bombalamasina bir kac dakka kalmis, ben burda adamin birinin niye evde kaldigini merak ediyom. cok calisan siyasetci hic zaman yok. diger liderler tembel, bide izdivac derdine cok duskunler,,,,, ne alaka yaa, bize ne yaa. ...
27 Temmuz 2014 Pazar 09:41
Esas bilinmeyenler
 // Muhafız
Devlet Bahçeli kendi Partisi olan MHP ye yıllar önce terörist parti diyen Rahşan Ecevit e neden hiç tepki veremedi, tepki vermediği gibi kendi partisine hakaret edenle koalisyon hükümeti kurdu. Kemal Derviş le el ele vererek Türkiye yi dünya Bankası imf ye muhtaç hale getirdi. Eğer Türkeş yaşasaydı eminim onu parti binasına değil, binanın bahçe kapısından bile içeri almazdı... İmf nin borçlarını ödemeden hükümetten kaçtı gitti... ...
26 Temmuz 2014 Cumartesi 20:15
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler