YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli muhaliflere kongre kapısını kapattı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İmzayı ne kadar toplarlarsa toplasınlar bir anlamı olmayacaktır. Mahkemelerle haklarını savunmalarını tavsiye ederiz" dedi.
Bahçeli muhaliflere kongre kapısını kapattı
10 Ocak 2016 / 14:58 Güncelleme: 10 Ocak 2016 / 15:38

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Afyon kampı sonrası basın açıklaması yaptı. Olağanüstü Kurultay konusuna değinen Bahçeli, şunları söyledi:

ŞU İMZALARI GÖRELİM BİR NEYİN NESİDİR

"Önce şu imzaları bir görelim neyin nesidir. Bu zamana kadar çok sayıda imzalar tartışması yaşanmıştır, bugüne kadar yapılmış olan bir çok kongreler olmuştur ve bu kongrelerin büyük çoğunluğu, tamamı, olağan kongreyle gerçekleşmiştir.

KURULTAY 18 MART 2018'DE YAPILACAKTIR

MHP bugün almış olduğu bir kararı sizlere okuyalım: Parti tüzüğünün 62. maddesindeki büyük kongrenin olağan toplantıları MYK'nin tespit edeceği yer ve mekanda yapılır. Ancak bu 12. olağan büyük kongrenin başkanlık divanı 18 Mart 2018'de yapılmasına 12. büyük kongrenin hazırlığı kapsamında ilçe kongreleri 9 Ekim'de başlayıp, 9 Nisan'da tamamlanmasına karar verilmiştir.

MAHKEMELERDE HAKLARINI SAVUNMALARINI TAVSİYE EDERİZ

MHP'nin lüzumsüz bir şekilde 69 günden bu yana kamuoyunda sürdürülen bu tartışmalarına son vermek amacıyla bu kararı aldı. Siyasi partiler yasası ve tüzüğe uygun bir karardır. İmzayı ne kadar toplarlarsa toplasınlar bir anlamı olmayacaktır. Mahkemelerle haklarını savunmalarını tavsiye ederiz"

MHP'YE KAYYUM ATANABİLİR

Diğer yandan, delegeler yeterli imzayı toplayıp mahkemeye başvurduğu takdirde, mahkeme MHP'ye kayyum atayabilir.

hele hele
 // mustafa
yapıştı koltuğa, hem partinin hem memleketin başına bela oldu......
10 Ocak 2016 Pazar 16:16
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler