YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bahçeli, millete büyük kazık attı"
"Bahçeli, millete büyük kazık attı"
28 Mayıs 2013 13:06
Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, MHP tabanını partisine çağırdı. Yılmaz, “Önce muhalefeti sonra iktidarı değişmeye talibiz” dedi.

Yazılı açıklama yapan Ahmet Reyiz Yılmaz, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yüklendi. Yılmaz, “Türk İslam davasının iktidarı için adres MYP’dir. Önce muhalefeti sonra iktidarı değişmeye talibiz. Bahçeli değişmelidir. Bu ülkeye hiçbir yararı olmamış birisini genel başkan olarak bir tabanın hala saklıyor olması rüzgara karşı koşmak demektir. Joker olarak kullandığı bir Koray Aydın var onunla beraber partide muhalif temizliğini düzenli olarak yapan Bahçeli asla iktidar hedefi olan birisi değildir. Bahçeli koltuğu bırakmaz. Bıraksa da görevli birilerine bırakacağı şüphesizdir.

Bu nedenle MHP tabanı Bahçeli ve MHP yönetimini değiştirme imkanına sahip değildir. O halde taban gerçek mana da Türk İslam davasını bilen yeni bir partiye kaymalıdır. Bu parti de MYP’dir” diye konuştu.

Bahçeli’ye yönelik sert eleştirilerini sürdüren Yılmaz, şunları söyledi:

“Bahçeli Öcalan kararını imzalamakla bu millete büyük kazık atmıştır.

Şimdi kendisini temize çıkartmak için beyinleri bulandıran Bahçeli şöyle diyor; Efendim biz mecliste yok asılsın dedik yok bizden önce alınmış kararlar vardı? Bende soruyorum siz 3 imzadan birisinin sahibi değil misiniz? O imzayı atmak zorunda değildiniz. Hükümetten çekilir koalisyonu yıkardınız. Böylece Öcalan hakkın da mevcut yasa uygulanmak zorun da kalınırdı. Öcalan’ın aleyhin de olacak zaman da bozmadığınız koalisyonu MHP baraj altın da kalacağı bir dönem de kasten bozdunuz. Bahçeli bütün teşkilat ve tabanı sözde benim dış güçler ve AKP tarafından MHP’yi bölmek için hazırlanmış olduğumu iddia ederek tabanı bir araya toparlamayı becermiştir. Bu sayede az bir oy farkı ile meclise girebilmiştir. Eğer ben seçimlere girmemiş olsaydım MHP mecliste olmayacaktı .”

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler