YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli MHP'ye FETÖ kumpasının perde arkasını ilk kez anlattı
MHP lideri Bahçeli, FETÖ'nün parti içindeki kumpaslarının 2009 yılında, örgütün aracısı ile yapılan görüşmeye dayandığını anlattı.
Bahçeli MHP'ye FETÖ kumpasının perde arkasını ilk kez anlattı
29 Ağustos 2016 / 14:50 Güncelleme: 29 Ağustos 2016 / 15:00

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, düzenlediği basın toplantısında konuştu. Açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, "FETÖ aracısı ile görüştü" yönündeki haberlerle ilgili gelen soruyu yanıtladı.

"Yönetimde görev alan önemli isimlerin özel hayatlarından gizli kayıt altına alınmış görüntüler internete sızdırıldı. Bahçeli'nin taviz vermemesi üzerine, başkanlık divanından 9 üye ayrılmak zorunda kaldığı" öne sürülmüştü.

Bir gazetecinin, "Böyle bir görüşme oldu mu" sorusu üzerine Bahçeli, "Uzun zamandan yana basında farklı farklı şekilde yorumlanan olayı siz burada tekrarlamış bulundunuz. Ben bunu netleştirerek ifade edeyim" karşılığını verdi.

Bahçeli, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

"2009 yılının Haziran ayında Gazi Üniversiteis'nin rektörü Şakir Akça, her yıl olduğu gibi yıl sonunda ziyarete gelmek istemişler ve ziyaretten sonra da Antalya Elmalı'daki ikametgahına gitmeyi düşünmüşlerdir.

Bölye bir davet üzerine biz kendilerine randevu vermişizdir. Sayın rektörümüz Şakir Akça bey yanında bir zatla beraber gelmiştir. Tıp fakültesinin mensubu bir kişi olarak takdim etmişlerdir ve bir davetiyesinin olduğunu, bu davetiyeyi de bu vesileyle takdim etmek istediklerini söylemişlerdir. Kendilerini, kızının düğün davetiyesi olması dolayısıyla takdir ettim. Daha sonra da sayın Şerif Ali Tekalan olduğunu öğrendiğim değerli öğretim üyesi o zaman bazı konularda düşüncelerini bizimle paylaşmak istemişlerdir.

Ne demişlerdir. Efendim, biz sizleri seviyoruz. Saygı duyuyoruz. Ancak birçok faaliyetimize sizler katılmıyorsunuz. Geçmişte partinizin kurucu genel başkanı sayın Alparslan Türkeş bey, şimdiki tabiriyle tabii FETO dediğiniz şahısla zaman zaman görüştüğünü ama sizin bu görüşmeyi yapmadığınızı söyleyerek konuya girmiştir. Ben kendilerini sonuna kadar dinledim. Arkasından da şunu söyledim: Bazı faaliyetleriniz milletçe olumlu karşılanmıştır."

"Ülkücü hareketle karşı karşıya gelmeniz mukadder"

"Ancak bazı faaliyetleriniz Türkiye'nin bütün kültürel değerlerine, milli ve manevi değerlerini tahrip eden yayınlarınıza şahit olmaktayız. Mehtap televizyonunda bazı aydın diye geçinenler sürekli bunu yapmaktadırlar. Bu böyle devam eder, toplumumuzun bütün değerlerini tahrip ederseniz, bir gün ülkücü hareketle karşı karşıya kalmanız mukadderdir şeklinde cevap vermişimdir. Kendileri, bu cümlem karşısında 'Yakında bir seyahatim olacaktır. Bu görüşmeyi aktarabilir miyim' demişlerdir. Biz de bunu istediğiniz yere aktarabilirsiniz ama devam ederseniz, tekraren ifade ediyorum, ülkücü hareketle karşı karşıya gelmeniz mukadderdir."

"İki ay sonra fitne yaygınlaştı"

"Bundan bir buçuk iki ay sonra Milliyetçi Hareket Partisi'nde bir fitne fesat yaygınlaşmıştır. Bazı kişiler, bu manada araç olarak kullanılmıştır. Söylenenler Anadolu'da Milliyetçi Hareket Partisi'nin Genel Başkanı dinsizdir, namaz kılmasını bilmez, şudur budur; değişmelidir.

Yani bugün değişim, dönüşüm diye söylenen laflar, 2009 yılının Ekim ayından beri söylenenlerdir. Allah'a çok şükür bu ne dönüşümü bu manada algılamıştır, ne de değişimde bu manada oyunun içerisine düşmüşüzdür. Tabii şu an için FETO denen örgütlenme yedi ayakta genişlemiştir."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler