YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli: "MHP çiftçinin tüm sorunlarını çözecek"
Bahçeli: "MHP çiftçinin tüm sorunlarını çözecek"
09 Mayıs 2015 19:40
MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Hiç meraklanma çiftçi kardeşim, biraz daha sık dişini; 7 Haziran’da MHP iktidarı tüm sorunlarını çözecektir" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Manisa'da düzenlediği mitingde halka hitap etti.

Bahçeli, "Davutoğlu, dün Adıyaman'da, 'biz milleti birleştirmeye yürürken, HDP zihniyeti bölmeye kalkıyor' demiştir. Manisalının feraseti yüksektir, her şeyi takip etmektedir. Davutoğlu, HDP'nin bölücülüğünü biliyorduysa 28 Şubat'ta Dolmabahçe Sarayı'nda sahnelenen rezil görüntülere nasıl izin vermiştir?" ifadelerini kullandı.

MHP lideri, "Bir sebeple AKP'ye oy vermiş vatandaşım, gel günaha ortak olma. Yıllardır 'umuttur' diye AKP'ye destek veren kardeşim, gel bu haram kervanına katılma. CHP'ye ve diğer partilere oy vermiş kardeşim, gel bu kez Türkiye'nin yanında dur" şeklinde konuştu.

"Türk milleti, Erdoğan başkan olsun diye oy vermedi" diyen Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Manisalı kardeşim Erdoğan siyaset yapsın, fitne ve gıybete batsın diye seçimini yapmadı. Erdoğan, madem siyasete bu kadar meraklıdır, madem cumhurbaşkanı olduğunu unutarak, siyasi irade adına konuşmayı kendisinde hak görmektedir, o zaman bulunduğu makamdan derhal istifa edecek, ahlakı sergileyebilmelidir."

Manisa'yı aynı zamanda bir tarım kenti olarak tanımlayan ve nisan ayında yaşanan don nedeniyle üzüm üreticisinin büyük zarar gördüğünü ifade eden Bahçeli, AK Parti iktidarı döneminde çiftçinin unutulduğunu savunarak, "Hiç meraklanma çiftçi kardeşim, biraz daha sık dişini; 7 Haziran’da MHP iktidarı tüm sorunlarını çözecektir" dedi.

"Zalimler hazır bekliyor"

Bahçeli, partisinin Gündoğdu Meydanı'ndaki mitinginde yaptığı konuşmada da Türk milletine tahakküm kurmak isteyen çevrelerin devrede olduğunu, son yurdu parçalama amacı güden zalimlerin hazır beklediğini öne sürerek, sorgulananın millet, soruşturmaya tabii tutulanın ise kimlik olduğunu iddia etti.

Bahçeli, "Erdoğan'ın memuru Davutoğlu bir yandan meydanlardadır. Başbakan'ın sahibi Erdoğan da komşu meydanlardan nutuk atmaktadır. Ama garabete bakın ki davul Başbakan'ın boynundadır, tokmak cumhurbaşkanının elinden düşmemektedir" görüşünü savundu.

Erdoğan'ın siyasi mesajlar verdiğini ve muhalefeti eleştirdiğini savunan Bahçeli, şöyle konuştu:

"Duydum ki Erdoğan, bugün İzmir'e gelmiş. Gündoğdu Meydanı'nda yine miting yapmak için olmadık ayak oyunlarına tevessül etmiş. Şimdi Türk milleti konuşacak Erdoğan kuzu kuzu dinleyecektir. Şimdi Gündoğdu'da Türklük konuşacak, ister sevsin ister sevmesin Erdoğan ve Davutoğlu, bu meydana kulak kabartacak. Bu Erdoğan, neyin peşindedir, 'kenarda durmam' demek ne demektir? Erdoğan konu Türk milleti olunca kenardadır, konu cumhuriyet olunca tribündedir, konu milli ve manevi değerler olunca kayıplardadır. Ne var ki PKK takviyeli, Öcalan vizeli, federasyon ve bölünme hedefli başkanlık sistemi gündeme gelince kenarda durmam, duramam demektedir."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler