YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli, Mehmet Görmez'i istifaya çağırdı
Bahçeli, Mehmet Görmez'i istifaya çağırdı
27 Mayıs 2015 15:45
Bahçeli, Erdoğan’ın Diyanet İşleri Başkanlığı’na tahsis edilen araç ve tahsis edilmesi gerektiğini söylediği uçak konusunda, “Bugünkü Diyanet İşleri Başkanlığı döneminde Diyanet siyasallaşmıştır" diyerek Görmez’i tekrar istifaya çağırdı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kızılcahamam’da Ülkücü Şehitleri Anıtı’nı açtıktan sonra Patalya Thermal Resort Hotel’e geçti. Bahçeli, burada gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Diyanet işleri Başkanlığı’na tahsis edilen araç ve tahsis edilmesi gerektiğini söylediği uçakla ilgili olarak, “Cumhurbaşkanımızın özellikle 10 Ağustos sonrasındaki 36’ya yaklaşmış olan yurtiçi gezileri, bu geziler içerisinde değerlendirmeleri hiç ciddiye alınacak görünmemektedir.

Nerede neyi nasıl konuşacağını tamamen unutmuş, aklına geldiği gibi herkesi suçlar, herkese iftira eder, herkesi tahrik eder bir üslubu kendisi için öncelik haline getirmiştir. O bakımdan Diyanet İşleri Başkanlığı konusu ve ona tahsis edilen araba konusunun çok iyi anlamaktadır fakat seçim öncesinde her şeyi istismar ettiği gibi Diyanet İşleri Başkanlığı’nı da istismar alanına almıştır. Ama bu oyuna Diyanet İşleri Başkanı nasıl düşmektedir?

Bunu dikkate almamız lazım. Bugüne kadar Diyanet İşleri Başkanlığı yapmış, İslam alimi çok değerli şahsiyetler vardır. Onların uygulamaları vardır. Ama bugünkü Diyanet İşleri Başkanlığı döneminde Diyanet siyasallaşmıştır, Diyanet otomobilleşmiştir. Onun için yapılacak bir tek şey vardır. Bu istismardan kendisini ve kurumu kurtarmak istiyorsa, Sayın Cumhurbaşkanı’nı frenleyecek gücü kendisinde görmediğine göre istifa etmesi lazımdır. Bu Diyanet İşleri Başkanlığı makamı için en hayırlısı olur. Gelecekte de Sayın Başkan için de en hayırlısı olur diye düşünüyorum” diye konuştu.

MHP'nin söylemleri gönüllere yazılıyor

Sulh ceza hakimliklerinin MHP afişlerini toplatma kararıyla ilgili olarak Bahçeli, “Milliyetçi Hareket Partisi’nin söylemleri gönüllere yazılıyor. Ne kadar toplatırlarsa toplatsınlar, hiç anlam ifade etmez. Mahkemeler bizimle bu manada meşgul olurlarsa da memnun oluruz” dedi.

Bahçeli’nin kendisine iki soru yönelten gazetecilere gülerek, “O kadar hazırlığı iki soru için mi yaptınız?” demesi çevresindekilerin yüzünde tebessüm oluşturdu.

Esas istifa etmesi gereken sensin
 // Muhafız
Zamanında Rahşan Ecevit MHP'ye terörist parti demesine rağmen gittin Ecevit'le koalisyon hükümeti kurdun,bu yaptığın yetmedi Apo yakalanıp Türkiye'ye getirildiğinde idamın kaldırılmasına imza atanlardan teki sen oldun,bu yaptığında yetmedi şimdi teröre destek veren,abisi pkk kampında olan Türk askerine kurşun sıkan kişinin kardeşinin partisine sinsice destek veriyorsun...!!!senin bu yaptıklarından dolayı partinin genel Başkanlığından istifa etmesi gereken kişi asıl sensin seeen...!!!!...
27 Mayıs 2015 Çarşamba 17:11
Mhp
 // fatih
Bahçeli!!! Artık dibi görmüş durumdasın, nereye ve kime saldıracağını şaşırmış durumdasın......
27 Mayıs 2015 Çarşamba 16:57
Bahceli
 // uykucu
Mustakbel koalisyon ortagi Demirtas'a sirin gorunmek icin, onun yaptiklari yapiyor herhalde....
27 Mayıs 2015 Çarşamba 16:46
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler