YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli Meclis'te yaşanan şiddeti kınadı
Bahçeli Meclis'te yaşanan şiddeti kınadı
20 Şubat 2015 00:18
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Toplum şiddetle kaynarken, bu kez de TBMM'de sahneye çıkan çirkinlikleri ise hiçbir vicdan sahibi onaylamayacak ve haklı bulmayacaktır'' dedi.

MHP Basın Birimi'nden yapılan yazılı açıklamada, Genel Başkan Bahçeli'nin ''Twitter'' üzerinden paylaştığı mesajlara yer verildi.

Bahçeli, mesajlarına şu sorularla başladı:

''Sonda sormam gereken bir soruyu başa alarak cevabını size bırakıyorum: Bize ne oldu? Nereye gitti hoşgörü? Nerede kaldı kardeşlik duyguları? Entrikalarla, senaryolarla, oyunlarla, sefil ve ikiyüzlü politikalarla yalnızca nefsinin selametini arayan bozgunculara sabır ve tahammül nereye kadar? Çıkar ve şahsi ikbal hırsı uğruna devasa bir milletin önüne duranları, koskoca bir devletin ufkuna perde çekenleri görmeyelim, duymayalım mı? İstikbalimizi karartanları, itibarımızı kefenleyenleri, istikbalimizi istismar testeresiyle kesenleri uzaktan uzağa seyredelim mi? Değerlerimiz çürüyor, huzurumuz baltalanıyor, şiddet fırtınası, dehşet sisi görüş mesafemizi neredeyse sıfıra indiriyor: Hala bekleyelim mi? Gönülleri kilitlenmiş, kalpleri mühürlenmiş, vicdanları hurdalığa dönmüş her neviden kişi ve emeller hayatımızı zehir ediyor: Hala susalım mı? Okulda şiddet, hastanede şiddet, yolda şiddet, şehirde şiddet, köyde şiddet, sokakta şiddet, evde şiddet, Meclis’te şiddet: Hala duralım mı? Allah'ım, bir zamanlar beşeriyetin gıpta ve hayranlıkla baktığı bu aziz millet, bugünkü karanlığa layık mıdır? Zulmetin sonu ne zaman gelecektir?''

İradenin ipini, geleceğin kontrolünü meçhul ve mendebur niyetlerin elinden çekip almak için tanınan zamanın hızla daraldığını ifade eden Bahçeli, şiddetin ağır bir taş gibi ayaklara bağlandığını, felç gibi bedeni sardığını, nitekim herkesi korkunç bir girdaba doğru çektiğini kaydetti.

''Böylesine 'yeter artık' denir''

Toplum şiddetle kaynarken, bu kez de TBMM'de sahneye çıkan çirkinlikleri ise hiçbir vicdan sahibinin onaylamayacağını ve haklı bulmayacağını ifade eden Bahçeli, şunları kaydetti:

''Sözde güvenlikle ilgili yasal düzenleme yapma amacında olanların, Gazi Meclis’in ruh ve saygınlığına suikast düzenlemeleri delilli şiddetseverliktir. İlkellik hiç bu kadar revaçta olmamış, hiç bu kadar sözünü geçirememişti. Cürüm ve cinayet hiç bu kadar egemenlik kurmamış, öne geçmemişti. Birileri de durmadan ehl-i fesad gibi konuşuyor, saraydan saadetimizi taşlıyor, huzur ormanımızı yakıyor, ahlakı yok ediyor. Başka birileri de aklını kaçırmış gibi sızlanıyor, molotofkokteyli kullananlara karşı halkın kendini savunacağını söylüyor. Yazık ki yazık. Dirayetsizliğin böylesine pes artık, kifayetsizliğin böylesine yok artık, acziyet ve şuursuzluğun böylesine yeter artık denir.

Şiddet damla ise, merhamet ve şefkatin deniz olduğunu ifade eden Bahçeli, ''O halde, damla denizle başa çıkabilir mi? Ne zaman uçacağını bilmeyen bir kuşa kanatları fayda eder mi? Şiddetin kaynağı kurursa hayat zindana döner mi?'' dedi.

Hayatın karakterin değil, karakterin hayatın mahsulü olduğunu belirten Bahçeli, mesajında şu ifadelere yer verdi:

''Dengeye, değere ve güvene yelken açmış bir hayat esenliğin müjdesidir. Büyük şairimiz Mehmet Akif'in şu sitem ve serzeniş dolu mısralarındaki hissiyatı yaşamamak ve yaşatmamak en büyük dileğimdir. 'Arkamda serilmiş yere bir mazi var. Karşımdaki müstakbelim ondan da harab. Hal ortada, bir çöl ki sudan vazgeçtim, yok ye’simi aldatmaya bir damla serab.'

Diyorum ki, şiddet dursun sevgi konuşsun. Kavga yerine kucaklaşalım, küslük yerine barışalım. Birlikte bir millet olduğumuzu unutmayalım. Hatırdan çıkarmayın ki, gizlenecek tek bir yeri olanın kurtuluş imkanı tekten azdır.''

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler