YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli, Köşk seçimi için bu kez onlara gidiyor
Bahçeli, Köşk seçimi için bu kez onlara gidiyor
25 Mayıs 2014 17:15
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, cumhurbaşkanlığı için gerçekleştirdiği çatı aday turu kapsamında "Kürt" ve "Alevilerlerle" de görüşecek.

MHP lideri Devlet Bahçeli bir süredir 10 Ağustos'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için çatı aday arayışında. Cumhurbaşkanlığı için çatı aday turuna çıkan MHP lideri Devlet Bahçeli, Alevi ve Kürt temsilcilerle de görüşecek.

Bahçeli bu kapsamda 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüştü.

Milliyet gazetesinin haberine göre, Bahçeli, Kürt ve Alevi kesimin temsilcileriyle temas kurarak, cumhurbaşkanlığı konusundaki önerilerini dinlemeyi planlıyor.
Kürt kesiminde kiminle görüşeceği konusunda "Kandil ve İmralı hattı dışında kalanlar" sınırını koyan Bahçeli'nin, Kürt toplum önderleriyle bir araya geleceği bildirildi.

Bahçeli'nin, İzzettin Doğan'ın başkanlığını yaptığı Cem Vakfı ile görüşeceği öğrenildi.
Bahçeli, görüşme turunu önümüzdeki hafta siyasi parti liderleri ve sivil toplum örgütleriyle sürdürecek. MHP lideri ilk olarak Saadet Partisi'ni ziyaret edecek.
Ardından Büyük Birlik Partisi ve Demokrat Parti'yi de ziyaret edecek olan Bahçeli, son olarak CHP ile bir araya gelecek. Bahçeli'nin ziyaret programında HDP ve AK Parti yer almıyor.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler