YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli: Kimse örtbas etmeye çalışmasın
Grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Soma'daki maden faciası ile ilgili konuştu.
Bahçeli: Kimse örtbas etmeye çalışmasın
20 Mayıs 2014 / 11:35 Güncelleme: 20 Mayıs 2014 / 11:43

Başbakan Erdoğan'ı eleştiren Bahçeli, "Geçmişteki kazaları örnek veren Başbakan, zamanda yolculuk yapayım derken yanlış butona basmıştır. Başbakan'ın fıtrat dediğine gelişmiş ülkeler cinayet demiştir. Başbakan'ın anlamadığı budur." dedi.

İşte Bahçeli'nin konuşmasından önemli satır başları:

Soma faciası her şeyi gün yüzüne çıkarmıştır. Daha az üşüyelim daha çok ısınalım diyerek çalışan işçilerin hakkını ödemek kolay değil. Kimse bu olayı örtbas etmeye çalışmasın.

13 Mayıs günü gerçekleşen felakete devlet müdahale etmiştir. Başta Enerji Bakanı olmak üzere geceli gündüzlü can kurtarmak için çalışanlara buradan teşekkür ediyorum.   Maden ocağını ileten özel firma ilk başta trafo patlaması olduğunu ileri sürmüştür. Ancak birkaç gün sonra en son felakete sebep olarak karbonmonoksit gazının ocağı kapsadığı iddia edilmiştir.

İddia edilenin aksine denetim eksikliklerinin hat safhada olduğu anlaşılmaktadır.  Yapılan tespit ve açıklamalardan anlaşılmıştır ki maden ocaklarında yaşam odalarının olmayışı, yanmaz kablo kullanılmayışı, maskelerin eski olması asansörlerin ve gaz ölçüm cihazındaki aksaklıkların varlığı ağır fatura çıkarmıştır.

Gelişmiş ülkeler 'cinayet' diyor

Allah’tan Başbakan 14. Yüzyılda Avrupa’yı inim nimi inleten veba salgınından bahsetmemiştir. Başbakan eğer önüne koyulsaydı buzdağına çarparak batan Titanic’te ölen binlerce kişiden bile örnekler verebilirdi. Nasıl olsa saçmalamak serbest ve maliyetsizdir.

Yüreğimizi ateşe veren maden yıkımını batı ülkelerinde 19. Yüzyılda görülen örneklerle karşılaştırmak hezeyan ötesidir. Başbakan zamanda yolculuk yapayım derken yanlış butona basmış ve duvara toslamıştır. Başbakan’ın fıtrat dediğine gelişmiş ülkeler cinayet demektedir. Tedbir olmadan tevekkül olmayacaktır. 

Hemen tespit edilmelidir

Maden ocağı firmasının biz inceledik sorun yok demesi trajikomik bir ifadedir. Ölüm madeninde çalışanların aleyhinde olumsuzluklar varken herhangi sorun yoktur diyen kim varsa tespit edilip haklarında işlem yapılmalıdır.Başbakan ve hükümeti de yandaş medya vasıtası ile suçu üzerinden atmamalıdır.

'Bunun fıtratında var' demesi kalpsiz şahsiyetin zırvasıdır

Enerji Bakanı gibi devletin sorumluluğunu üzerine almış ve gecesini gündüzüne katmıştır. Erdoğan’ın maden faciası ile ilgili 'bunlar olağan şeyledir bunun fıtratında var' demesi acımasız ve kalpsiz şahsiyetin zırvasıdır.

 Başbakan 17 Mayıs’taki Zonguldak’taki maden ocağında kaybettiğimiz 30 kardeşimizin arkasında da aynı şeyi  söylemiştir.

Başbakan Soma'da terör estirmiştir 

Başbakan Erdoğan Soma’ya gitmiş terör estirmiştir. Ulu orta vatandaşlarımız ile kavga etmeye niyetlenmiştir.  Başbakan’da merhamet, anlayış kalmamıştır.

Başbakan manen bitmiş, aklen tükenmiş, kalben iflas etmiştir. Başbakan’a göre 301 işçimizin ölümü sıradandır ve literatür uygundur

senin neyine soma..
 // alemci
depremden kaç saat sonra başbakanın diğer ortağın deprem bölgesine gidebilmiştiniz 27 saat sonra o zamanlar dilin nerendeydi devlet nerdeydi ölü ve yaralılara millet ve mütaitlerin imkanları ile çıkarılmaya başlamıştılar siz donmuştunuz gelen yardımları bile sizin ekipleriniz bakanınız yağmaladılar herkes payını aldı alçak divanda uyduruk yargılama sonuç beraat ne tez unutuluyor bunlar sen git demirelin cb.fikrini önemse al sezerin fikrini al kumbasa tuzağa devam ama amacınıza ulaşamayacaksınız....
20 Mayıs 2014 Salı 12:33
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler