YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli, Kanuni'nin dizelerini okudu
MHP Lideri Devlet Bahçeli, ameliyatından sonra katıldığı ilk grup toplantısında her şeyin başının sağlık olduğunu belirterek Kanuni Sultan Süleyman'ın "Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi" dizelerini okudu.
Bahçeli, Kanuni'nin dizelerini okudu
09 Şubat 2016 / 10:34 Güncelleme: 09 Şubat 2016 / 12:26

MHP Lideri Devlet Bahçeli, geçirdiği ameliyat sonrası ilk kez partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, "Her şeyin başı sağlık" diyerek Kanuni Sultan Süleyman'ın "Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi" dizesini okudu.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları;

ZORUNLU AYRILIK SONA ERDİ

3 haftalık bir süreden sonra bu millet eseri altında bulunmaktan kıvanç duyuyorum. Zorunlu ayrılık sona erdi. 15 Ocak 2016 tarihinde sağlığımla ilgili önceden planlanmış başarılı bir ameliyat geçirdim. Siz dava arkadaşlarımla kavuşacağım anı sabırsızlıkla bekledim. 

MHP TÜRKİYE'NİN RUH KÖKÜNDEN DOĞMUŞTUR

Bugünkü toplantımızın ne mutlu bizlere ki MHP'nin 47'nci kuruluş yıldönümüne tesadüf etmesi ayrıca değerlidir. 47 yıllık emaneti omuzlayarak bu günlere geldik. Acze düşmedik, gevşemedik. MHP Türkiye'nin ruh kökünden, Türklüğün binlerce yıllık engin tarihinden doğmuştur.

8-9 Şubat 1969 tarihinde milliyetçilik bir hareket almış ve Türk siyasetine milli bir yorum gelmiştir. bu yolun Türk milletini özüne ve özbenliğine kavuşturmuştur. 

ÜLKÜLERİMİZ KALBİMİZİ AYDINLATTI

Ülkülerimiz hem önümüzü, hem kalbimizi aydınlattı. Biz çamurluğu sürekli reddettik. Hep daha ilerisini hedef olarak ortaya koyduk. Ülkümüzü göklerde parlayan yıldız gibi gördük. İşte MHP 47 yıldır aşkla milletine hizmet etmektedir. Yarım asra yaklaşan hareketimiz tarihsel yolculuğunu sürdürmektedir.

YOL DOĞRU, YOLCU İNANMIŞ, YOLCULUK DA MÜBAREKTİR

Yol doğru, yolcu inanmış, yolculuk da mübarektir. Bu yolculukta vatan, millet kavramı vardır. Bu kavramlarla ters düşenler bizim gibi gözükse de, bizim gibi asla olamazlar. 47 yıldır yalanla mücadele ediyoruz. 47 yıldır adaletsizlikle, yolsuzlukla mücadele ediyoruz.

YILDIĞIMIZI DÜŞÜNENLER BİZİ KENDİNE BENZETEN KORKAKLADIR

Yıldığımızı düşünenler bizi kendine benzeten korkaklardır. Bir an olsun karamsar olmadık. Kötümserlik seline kapılmadık. Başaracağımıza inandık. Yaralarımızı sara sara, omuz verdiğimiz şehit tabutları altında bu aziz davanın hedeflerine varacağını izledik.

MİLLETİMİZ 47 YIL BİZE KOL KANAT GERDİ

Sofrasına oturup, ekmeğini yediğimiz bu aziz vatanın yeri geldi kefensiz toprağına girdik. Ne öngördüysek gerçekleşti. Allah'a şükür olsun ki yanılıp, yitirip mahcubiyet yaşamdık. Milletimiz 47 yıl bize kol, kanat gerdi. Bundan dolayı şükran borçluyuz.

ARTIK HAKLI ÇIKMAK YETMİYOR, KAFİ GELMİYOR

Artık haklı çıkmak yetmiyor, kafi gelmiyor. Hakkımızı söke söke almasını bileceğiz. Ecdadımızın beklentisi budur. Kızgın ateşte dövülür gibi dövülen, yok sayılan, küçümsenen, erimesi beklenen Türklüğün vicdanı bunu hedeflemektedir.  

Milliyetçi Hareket, Türk milletinindir. Milliyetçi Hareket, Türklüğün bekaası, devletin devamlılığı konusunda onurlu duruştur. 

HÜKÜMETİN AKLI KARIŞIK

Maalesef Türkiye'de siyaset alabora olmuştur. Hükümetin aklı karışıktır. Doğru olan hiçbir şey yoktur. Türkiye'de yönetim boşluğu vardır. Milli güvenliğimiz alarm vermektedir. Hergün şehit haberleri gelmektedir. 

Çözüm sürecinden istifade eden terör örgütü silah ve bomba depolamıştır. Düşman vatanımıza tahkimat yapıp, her yere konuşlanırken bu hükümet ne yapmıştır? Yabancı ajanlar, kan tutkunu provataktörler cinayet planları yaparken bu ülkeyi yönetenler nereye gitmiştir? 

PKK KAN DÖKERKEN...

PKK'nın vatan toprakları üzerine terör kampları kurulduğu söyleniyor. Hendekler kazıp, pusu kurmaları... Cizre'de bodrum katında yaralı olduğu gerekçesiyle teröristleri kaçırma hedefinde olan HDP'liler kin kusuyorlar.

Bunlar oluyorken AKP hükümeti neredeydi? Cumhurbaşkanı ne yapıyordu? Cumhurbaşkanı keyfi ve totoliter yönetim bina etmek için çırpınıyor, milleti birbirine düşürmek için hazırlık yapıyor. Dünyevi makam için başkanlık çetelesi tutuyor. 

PKK kan dökerken, Erdoğan saltanat sürüyor, gezip tozuyordu. Hiçbir demokratik ülkede yaşanmayacak rezalet Türkiye'de normalleşmişti. Vatanı teröristlerin açık saldırısına uğramış Cumhurbaşkanı'na bakın. Yaşananlar adeta şaka gibi. Böylesi sefa, sefalet ve hezimet ne olmuş, ne olacaktır.

TÜRKİYE YANIYOR!

20 Temmuz'dan bu yana toplam 291 evladımızı şehit verdik. 1 Kasım'dan bu yana 102 kahramanımızı şehit verdik. Ocak'tan bu yana 56 kardeşimiz şehit düştü. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum. Türkiye yanıyor, yıkılıyor. Terörle mücadele devam etsin diyoruz, hükümetin kafasında karışıklık görüyoruz. 

Bugünkü ortamda Sur ve Cizre başta olmak üzere sokak savaşı çıkmışsa, bunun arkasında Oslo görüşmeleri, İmralı pazarlıkları vardır. Dolmabahçe'de AKP-PKK mutabakatının kanlı sonuçları görülmüştür. AKP'li bakanlarla PKK temsilcilerinin anlaşmasına işler sarpa sarınca tepki gösteriyordu.

ARINÇ, ERDOĞAN'IN HABERİ VAR İLAMI YAPTI

Ancak Sayın Arınç "Erdoğan'ın haberi vardı" diyerek malumun ilamını yapmıştır. Erdoğan da eski dostuna okyanusun öteki tarafından cevap vermiştir. Madem Dolmabahçe buluşması yanlıştır, o fotoğraftaki bakanlar hak ettikleri karşılığı niçin görmemiştir? T

ürk milleti bir kez daha aldatılmıştır. Nihayet bedeli ödeyen aziz milletin ta kendisidir. Yalancılar el üstünde tutuluyorsa, ihanete ortak olanlar görmezden geliniyorsa, büyün bir sorunumuz var demektir. Türk milleti gereğini yapmak için uygun zamanı beklemektedir. 

KOSKOCA TARİH GÖZÜMÜZÜN ÖNÜNDE İNFAZ EDİLİYOR

Ortadoğu'daki vekalet savaşı devam etmektedir. Koskoca bir tarih gözümüzün önünde infaz edilmektedir. Takvim geriye sarmaktadır. Radikal savaşçılar, terör örgütleri, kiralık çeteler emperyalizme tetikçilik yapmaktadır. Karşımızda kan, ölüm kapanına sıkışmış medeniyet kümesi vardır. 

Dün Türkiye'ye gelen Merkel'in derdi de mülteci sağanağına Türkiye'yi kalkan yapmaktadır. Yeni bir mülteci akının sonuçları daha ağır olacaktır. AKP'nin dışpolitikası imha olmuştur. Böyle bir göç dalgasının huzurumuzu yok edeceği çok açıktır. 

Türkiye ne pahasına olursa olsun milli varlık ve güvenliği koruyacak bir tutum sergilemelidir. Sınırlarımızın dibinde silah zoruyla yeni bir dünya kurulmaktadır. 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler