YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli: İmanla yapılan ihanetle yıkılamaz
Bu sabah Cizre'de gerçekleştirilen ve 11 polisin şehit olduğu terör saldırısını kınayan MHP lideri Bahçeli, "İmanla yapılan ihanetle asla yıkılamaz" ifadelerini kullandı.
Bahçeli: İmanla yapılan ihanetle yıkılamaz
26 Ağustos 2016 / 20:57 Güncelleme: 26 Ağustos 2016 / 21:02

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bu sabah Cizre'de gerçekleştirilen terör saldırısını kınadı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bahçeli, "Bizans'ın kanlı mirasçıları, yedi düvelin zamane ve zalim uşakları her fırsatta saldırmakta, Türk milletinden intikam alma yarışındadır" dedi. Bu toprakların Türk vatanı olduğunun altını çizen Bahçeli, "Hiçbir güç ve emel bu gerçeği değiştiremeyecektir" ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar şöyle:

"Ağustos ayı zaferlerimizin tacı, adeta kalpgahıdır. Türk milleti, tarih boyunca kazandığı zaferlerini bu ayın bağrına oya gibi işlemiştir. 26 Ağustos 1071'de Anadolu'yu yurt tuttuk. Böylelikle üzerinde yaşadığımız toprakları cesaretle ve hak ederek fethettik ve vatan dedik. Yine bu ay içinde kazandığımız Otlukbeli, Çaldıran, Mercidabık, Mohaç zaferleriyle tarihe istikamet çizdik, insanlığın yatağını değiştirdik. 26 Ağustos 1922'de ise büyük bir taarruza kalkarak vatanı işgalcilerden temizledik, esaretimizi planlayanları inancımızla sildik süpürdük.

Türk milleti muzafferdir. Türkiye, Türk zaferlerinin ilelebet payidar kalacak mükâfatıdır. Şükür, fetih ve taarruz ruhu hala canlıdır. Ne var ki, Malazgirt'te yenildiklerini zannettiklerimiz hala silah başındadır. Denize döküldüklerini düşündüklerimiz cinayet nöbetindedir. Bizans'ın kanlı mirasçıları, yedi düvelin zamane ve zalim uşakları her fırsatta saldırmakta, Türk milletinden intikam alma yarışındadır.

Bugün Cizre'de vatan ve millet düşmanları 11 polisimizi şehit ettiler. 3'ü sivil, 75'i polis olmak üzere 78 kardeşimizi yaraladılar. Bu menfur ve hayâsız suikast Türk milletinin tamamını hedef almıştır. Akan kan hepimizindir, acı ve hüzün hepimizin ocağındadır.

Bilmiyorlar ki, Sultan Alparslan'ın ahfadı teslim olmaz; anlamıyorlar ki, ecdadın emanetleri, Türk asırlarının eserleri bombayla silinemez. İmanla yapılan ihanetle asla yıkılamaz.

Bu topraklar Türk vatanıdır. Hiçbir güç ve emel bu gerçeği değiştiremeyecektir. Güvence Mehmetlerden Fatih çıkaran muazzam iradedir. En başta Cizre'de şehit olan kahramanlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Ailelerine, milletimize başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Yaralı kardeşlerimize acil şifalar temenni ediyorum. Ve de muhterem ecdadımızı şükran, minnet ve rahmetle yad ediyorum."

Çok şükür
 // Rasim DUMAN
Evet, çok şükür ki MHP'nin başında, Devlet BAHÇELİ gibi, vatanperverliğini hâli ile de kâli ile de isbât etmiş bir "lider" var. Ya MHP'yi Führeriye Meral ablamız elegeçirmiş olsaydı... Sâdece MHP değil dostlarım, ülkemiz de "direkten döndü". Evet, 15 Temmuz'da MHP Genel Başkanlığı Koltuğunda "Gezici" ve"Grup Yorum" hayranı Meral hanım olsaydı, darbeye karşı mı çıkardı, yoksa darbecileri kucaklar mıydı...? Darbenin akim kalmasından sonraki "üzüntüsüne" dikkatinizi çekerim....
27 Ağustos 2016 Cumartesi 06:39
 // Kaan
HELÂL OLSUN SAYIN BAHÇELİ...
27 Ağustos 2016 01:07
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler