YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli: HDP hariç herkesle koalisyon kurarız
Devlet Bahçeli, seçim sonuçlarının 7 Haziran'daki gibi çıkması halinde HDP hariç herkesle koalisyona hazır olduklarını dile getirdi. Seçim beyannamesini açıklayan Bahçeli, asgari ücretin bin 400 TL yapılacağını vadetti.
Bahçeli: HDP hariç herkesle koalisyon kurarız
03 Ekim 2015 / 16:00 Güncelleme: 03 Ekim 2015 / 16:40

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Ankara Arena'da seçim bildirgesini açıkladı. 1 Kasım'da yapılacak genel seçimlerde  amacının tek başına iktidar olmak olduğunu vurgulayan Bahçeli, HDP hariç tüm partilerle koaasliyona hazır olduklarını belirtti. Bahçeli, merak edilen asgari ücreti ise bin 400 TL olarak açıkladı.

İşte Devlet Bahçeli'nin konuşmasından başları:

AKP ile ortağı CHP asılsız iddialarla bizi karalamaya çalıştı. Biz iktidardan kaçmayız. Biz dedik ki AKP-HDp olmadı AKP-CHP bu da yetmezse AKP-CHP-HDP bir araya gelsinler. AKP ile CHP 32 gün görüştü koalisyon kurulmadı. 50 saate yakın orada burada toplanıp iki yabancı parti gibi birbirilerini keşfe çıktılar. Davutoğlu CHP'ye koalisyon teklifinde bulundu mu? Cevap şüphesiz hayır. Kalan sürede bizde koasliyon kurmak için beklemek saflık değilse ahmaklık o da değilse zeka noksanlığıdır.

Davutoğlu, bize koalisyon teklifiyle gelmedi

Dahası Davutoğlu'nun hükümet kurmak gibi niyeti yoktu. Çünkü Erdoğan seçimi planlamış ve şartların olgunlaşmasını kurnazca beklemiştir. Erdoğan siyasi partilere sorunluluk ikazi yaparak asıl aktör olduğunu hatırlattı. Davutoğlu'nun ise zaten söz hakkı yoktu. Açık açık söylüyorum. Davutoğlu bize koasliyon teklifi ile gelmedi. 45 günlük sürenin dolması için geçerken bize de uğradı. 4 teklifimizi kabul edildiğinde değil elimizi gövdemizi taşın altına koyacağımızı söyledim. Anayasanın4 maddesine dokundurmayız dedik."

HDP hariç koalisyona varız

"1 Kasım'dan sonra ülkemizin bütünlüğü için ilkelerimizi kabul edenlerle koalisyon yapmaya hazırız. MHP'nin amacı tek başına iktidardır. Ancak, 1 Kasım'da aynı sonuç çıkarsa HDP hariç, herkesle 4 maddemiz kabul gördüğü takdirde koalisyon kurarız"

Süleyman Şah Türbesi eski yerine taşınacak

Suriye politikamızda ana amaç barışın kalıcı bir şekilde sağlanmalıdır. Süleyman Şah'ın aziz naaşını eski türbesine tekrar taşıyacağız.

5 önemli projemizi hayata sokacağız

1- Devlet ve yönetim reformu 
2- Üreten ekonomi programı
3-Yoksullukla mücadele projesini uygulamaya koyacağız
4-Terörle mücadele ve milli birlik projesini başlatacağız
5-Normalleşme ve adalet planı ivedilikle uygulanacak.

Çözüm sürecini sonlandıracağız

Çözüm sürecini tamamen sonlandıracağız, çözüm süreci çerçeve kanununu yürürlükten kaldıracağız. Her türlü terörün kökünü kazıyacağız.Türkiye'de her kesim AKP'den rahatsızdır. 2016-2019 ilk dönemde, yıllık ortalam 5.2 büyüme 2 milyon 700 bin yeni istihdam sağlayacağız.Ekonmomiye ilişkin 7 temel alanda reformlar yapacağız. Toplumun genelinde israfı önleyecek tedbirler alacağız. Evi olmayan ailelere 250 lira kira yardımı yapacağız. Muhtaç ailelere hilal kart vereceğiz. Emeklilere yıllık 2.800 lira destek ödemesi yapacağız."

İşsizlere ve öğrencilere MHP'nin vaadi

Mazotun 1 lira 75 kuruş yapıalcak, evlenecek gençlere 10 bin TL faizsiz kredi, evi olmayan ailelere aylık 250 TL kira yardımı yapılacak. Her ailenin en az bir ferdine iş imkanı sağlanacak, üniversite sınavı kaldırılacak.  Emniyete 60 bin personel alınacak. Asgari ücreti net 1400 Lira'ya çıkaracağız.'

Asgari ücret bin 400 TL olacak

Emeklilerin banka promosyonu alabilmesinin önünü açacağız. Et ve sütte garanti fiyat uygulamasına geçeceğiz. Emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetlerini gidereceğiz. Asgari ücreti net Bin 400 TL'ye çıkartacağız. Asgari ücretin tamamını vergi dışı bırakacağız. Esnafın gelirinin vergilendirilmesinde asgari geçim indirimi uygulayacağız. 2016'da okullardaki öğretmen açığını gidermek için 120 bin öğretmen atayacağız."

 

 

 

 // timuçin
Adam resmen dalga geçiyor milletle....
03 Ekim 2015 21:11
Hadi ordann
 // sercinyo
Geç bunları hikaye anlatma emir alınmış gbi bi yerlerden...
03 Ekim 2015 20:09
utanmaz
 // osman
daha davutogluna görev verilmeden erken seçim ne zaman olacaksa olsun diyen sanki bendim insanın hiçmi utanması olmaz...
03 Ekim 2015 Cumartesi 18:33
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler