YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli geri adım attı!
İlk açıklamasında açığa alınan üç generale destek veren Bahçeli bugün geri adım attı.
Bahçeli geri adım attı!
30 Kasım 2010 / 12:17 Güncelleme: 30 Kasım 2010 / 12:17

MHP lideri Devlet Bahçeli, Balyoz davası sanığı generallerin açığa alınmasına ilişkin, "Demokrasiyi tahrip etmek, askıya almak ve millet iradesini silah zoruyla gasp etmek hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir." dedi.

TBMM'de partisinin haftalık grup konuşmasını yapan Bahçeli, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli, geçen hafta hükümet tarafından üç generalin açığa alınmasını değerlendirirken, "Darbe heveslisi kişilerin gayrimeşru emelleri ve oluşumları karşısında millet olarak yekvücut olmak mecburidir ve herkes kanunlarla çizilen sınırlar içinde kalmalıdır. Demokrasiyi tahrip etmek, askıya almak ve millet iradesini silah zoruyla gasp etmek hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir. Eğer ortada yanlış giden bir şeyler varsa bunun çaresi milletin iradesine başvurmaktır. Tartışmasız kim darbeye yelteniyorsa bunun için faaliyet düzenliyorsa ve sivil yönetimi etkisiz hale getirmek için tertip içindeyse yürürlükte olan yasalar kapsamında ne gerekiyorsa yapılmalıdır ve adalet gecikmeksizin yerini bulmalıdır." ifadelerini kullandı. (Cihan)

ROLLER DEĞİŞTİ Mİ ?
 // BATUHAN
Düne kadar kılıçdaroğlu çarkçıydı şimdi ruh ikizi olan bahçeli aynı rolü oynuyor. Dün başka konuşuyor bugün başka galiba eline yazıyı verenler de değişmiş. Demek ki " At atın ya huyundan ya suyundan alır" atasözü durduk yere söylenmemiş çok doğruymuş......
30 Kasım 2010 13:11
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler