YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli, Erdoğan'a yüklendi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Ankara 9. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin bir etnik farklılaşma ile karşı karşıya bırakıldığını iddia etti.
Bahçeli, Erdoğan'a yüklendi
04 Ekim 2009 / 17:02 Güncelleme: 04 Ekim 2009 / 17:10

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın MHP'ye saldırdığını savunarak, "Saldırırken, bozkurtların korkacağını, sineceğini, inine çekileceğini zannediyor. Yanılıyorsun Sayın Başbakan, bozkurtların nefesi ensende olacak." dedi.

Devlet Bahçeli, "İstanbul İl Başkanı iken, 1991 yılında, Kürt sorunu içerisinde bölünmeye doğru Türkiye'yi sürükleyebilecek bir araştırmayı yapan veya yaptıran Sayın Başbakan, 7 yıl sonra Türkiye'yi aynı anlayış doğrultusunda bir bölüştürmeye çaba göstermektedir." şeklinde konuştu.
 
Milletin, AK Parti açılımını doğru okuması gerektiğini söyleyen Bahçeli, "Bu açılım ile Adalet ve Kalkınma Partisi, 'Aldatma ve Kandırma Partisi' haline dönmüştür... Sayın Başbakan siz ak değilsiniz, adalet ve kalkınmayla da alakanız kalmamıştır." dedi. Bahçeli, dokunulmazlıkların kaldırılması gerektiğini vurguladı.
 
Konuşmasında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti'nin 3'üncü Olağan Kongresi'ndeki konuşmalarını hatırlatan Erdoğan, "Başbakan bize Ertuğrul Gazi'yi hatırlatıyor, Atatürk'ü hatırlatıyor. Bu isimler ağzına yakışmıyor. Bizim milliyetçiliğimizi tartışıyor, asıl kendisi milliyetçiliğin yanından geçmiyor." diye konuştu. Bahçeli, MHP'nin 9'uncu Büyük Kurultayı'nın 8 Kasım'da yapılacağını hatırlattı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler