YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli, Erdoğan'a 44 bin 500 TL tazminat ödeyecek
Mehmet Ali Şahin, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a 44 bin 500 TL tazminat ödeyeceğini söyledi.
Bahçeli, Erdoğan'a 44 bin 500 TL tazminat ödeyecek
09 Ağustos 2013 / 09:21 Güncelleme: 09 Ağustos 2013 / 12:47

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, partisinin Safranbolu İlçe Başkanlığının düzenlediği bayramlaşma programına katıldı.

Şahin burada yaptığı açıklamada, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a 44 bin TL tazminat ödeyeceğini belirterek, "Başbakanımız Erdoğan, kendisine hakaret eden MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye 20 dava açmıştır. Bunlardan 6 tanesi sonuçlandı. Bahçeli, Erdoğan'a 44 bin 500 lira tazminat ödeyecek" dedi.

Muhalefet yanlısı yayın yapan gazete ve televizyonların başbakana hakaret ve küfür ettiğini belirten Şahin, şöyle konuştu:

"Bakın yayınlarına baştan sona hakaret ve küfür, iktidara ve sayın başbakana. Türkiye'de diktatörlük olsa siz bunları yapabilir misiniz? Diktatörlük olsa bunların bir satırını yazabilir misiniz? Türkiye o kadar özgür ki bir CHP milletvekili sosyal medyada başbakanın kızına hakaretler etti.

CHP’nin gençlik kollarının bir üyesi sayın başbakanın annesine küfür etti. Sonra özür diledi ama uzaklaştırıldı partiden. Türkiye'de diktatörlük olsa siz bunları yapamazsınız?" Başbakan Erdoğan'ın MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye 20'ye yakın dava açtığını kaydeden Şahin, şunları söyledi:

"Başbakanımız Erdoğan, kendisine hakaret eden MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye 20 dava açmıştır. Bunlardan 6 tanesi sonuçlandı. Bahçeli, Erdoğan'a 44 bin 500 lira tazminat ödeyecek. Sayın başbakan cevap vermiyor. 'Ben o seviyeye inmem' diyor. Tüm konuşmalarını takip edin. İşi gücü konuşmalarında Sayın başbakana hakaret etmek. Biz ne yapıyoruz. Onun üslubu ile cevap vermiyoruz, yargıya taşıyoruz."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da aynı şekilde davrandığını belirten Şahin, onun hakkında açılan davaların daha fazla olduğunu söyledi.

 

İHA

doğrular
 // akın
tuhaf ülke olduk sayın bahçeli doğruları söylüyor yargı hakaret diye anlıyor ya helal olsun önemli değil.bu ülkede hiçbir zaman sadece bu ak parti dönemi içind eğil tarihinin hiçbir döneminde bağımsız ve tarfsız olamadı zaten....
09 Ağustos 2013 Cuma 18:40
15:36
 // aç
Gözleri aç ye ye doymuyorlar....
09 Ağustos 2013 15:36
Paraymiss..
 // Turan
Yani Basbakanin Dışişleri Bakanı n scilen paraya ihtiyaclari varda
Oyuzden mahkemlerede, guldurme :))
Burda asil görülmesi gereken sey chp mhp dekilerin karekter ve ahlak yapilari...
09 Ağustos 2013 Cuma 10:55
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler