YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli: "Erdoğan her şey olmuştur ama..."
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin 11. Olağan Genel Kongresi'nde konuştu. Yaklaşık 1.5 saat kürsüde kalan Bahçeli, konuşmasını Dede Korkut duası ile bitirdi.
Bahçeli: "Erdoğan her şey olmuştur ama..."
21 Mart 2015 / 11:20 Güncelleme: 21 Mart 2015 / 14:07

MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Türk milleti buradan çıkacak sesi beklemektedir, bu ses yoksulların, kimsesizlerin ve mazlumların ümit kapısı olacaktır. Bizim yolumuz bellidir, bu yolda haram yoktur, yetim hakkına el uzatmak yoktur. Al bayrağımıza ihanet yoktur, bölücü hainlerle yol arkadaşlığı yoktur" dedi.

Devlet Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları;

- Selamlar Bozkurtlarım, Asenalarım. Türk'ün bayramında yeniden beraberiz. Aziz milletimin ve sizlerin Nevruz bayramını kutluyorum. Türkiye'nin gözü kulağı bu salondadır. Türklüğün kalbi bu salonda atmaktadır.

Yerküreye iz bıraktınız

- Adana'nan Hakkari'ye, Trabzon'dan Mersin'e salam olsun. Anadolumuzun bereketini getirdiniz. Hoşgeldiniz. Türk milletinin sadasını ve nidasını, kardeşliğin duasını getirdiniz. Kilim oldunuz gönül oldunuz gönüllerde dokundunuz. Şiir oldunuz mısralarda okundunuz. Tarih oldunuz yerküreye iz bıraktınız.

Bizimle yürü Türkiye sesleniyoruz

- Vatanı ablukaya alan insan suretlerine tahammülsüzsünüz. Kalplere kızgın hançer gibi yanan AKP'lı yılları silmek için hazırsınız. Türkiye'nin geleceği sizlere bağlıdır. Vatanını canından aziz bilen neferler Türkiye'yi yaşatmak Türk milletini yaşatmak için ayaktadır. Türkiye'nin bölünmesine engel olacak. Milli uyanış ve milli ahlak kabına sığmamaktadır. Milliyetçi ve ülkücü vicdanlar bizimle yürü Türkiye diye seslenmektedir. Burada yalnız değiliz. Davamızda olan vefat eden ve şehitlerimizin ruhu buradadır. Vatan ve millet aşığı siz dava arkadaşlarımı kucaklıyorum. 

Sesimiz Kandil ve İmralı'da yankılanacak

- Bugün Türkiye'nin milli değerlerine sahip çıkmak için yedi düvele haykırıyoruz. İktidara yürüdüğümüzü ilan ediyoruz. Bugün Türkiye'ye soyanlardan hesap sorulacağını tarihe not düşüyoruz. Bu salondan yükselen ses vatan ve millet sevgisinin,milli vicdanın gür sesidir. Sesimiz İmralı ve Kandil'de yankılanacaktır. Kaçak saraydaki şahsın uykularını kaçıracaktır. Bölücü hainlerin kabusu olacaktır. Bizi duyan rüşvetçiler, hırsızlar Türkiye'yi dört koldan soyanlar sinecek yer arayacaklardır. Buradan çıkan sesi bekliyorlar. Bu ses işsizlerin, kimsesizlerin, köylülerin, çiftçilerin, memurların, çaresiz esnafın, tüccarların sesi olacaktır. Albayrağımıza ihanet yoktur, bölücü hainlerle yol arkadaşlığı yoktur. Türkiye'yi parçalamak için İmralı canisiyle iş yapmak yoktur. Yolumuz nurlu, yönümüz uğurlu, yürüyüşümüz kararlıdır. Bu nedenle diyorum ki bizimle yürü Türkiye...

Amaç Türkleri Anadolu'dan atmaktır

- Amaç Türklüğü yerinde yok etmektir. Haçlı operasyonları sürekli bunun için plan yapmıştır. Türk'e etnik milletten yaklaşan içimizdeki gafillerin amacı ne yazık ki aynıdır. Türklüğün varlığını hazmedemeyenlerin amacı hiç bitmemiştir. Türkleri Anadolu'dan atma hayali devam ediyor.  Bölücüler Türksüz Anadolu yaratmak istiyor. Türklerin giderek yaşama ve var olma alanını yaratan, sürecin en vahim aşaması Çanakkale'dir. Savaşlarla toprak ve nüfus kaybı ile trajik şeyler yaşadık. Verilecek vatan köşe kalmadı. Ya bu topraklar tutulacaktır. Ya da bu millet Anadolu'dan atılıp tarihten silinecektir. 

Bunlar Damat Ferit'e rahmet okuturlar

- PKK'nın gölgesine sığınmak, hainlerin gözetiminde hareket etmek itibardır. Bunlar Çanakkale'de olsalardı tek kurşun atmadan vatanı teslim ederlerdi. Kurtuluş Savaşı'nda olsa düşmana takla atar, bayraklarını sallarlardı. Bunlar Damat Ferit'e rahmet okuturlar. Erdoğan'a göre vatan topraktır. Bize göre vatan namustur. 

Bayrak inmiş, vatan gitmiş, devlet dibe vurmuş

- Vatan kanla alınmıştır, Son damlaya kadar vatan teslim edilmeyecektir. Türkiye'nin son neferi düşmedikçe vatan verilmeyecektir. AKP ile birlikte bayrak inmiş, vatan gitmiş, devlet dibe vurmuştur. Türkiye utanç üstüne utanç yaşamaktadır. IŞİD karşısında bölgenin en büyük ordusuyla vatan korunamamıştır. Ecdadın kemikleri sızlamıştır. Bu kara leke bunların alınlarından elalebet silinmeyecektir.

Diyarbakır'da ihanet mektupları okunuyor

- Milliyetçilik Türkiye'de yok edilmek istenmektedir. AKP iktidar yıllarında milli kültürümüz büyük yara almış, birlik ve kardeşlik hukukumuz ağır bedeller ödemiştir. Ne var ki Diyarbakır'da ihanet mektupları okunmaktadır. Türkiye'nin kuyusu katılmaktadır. Nevruz kirletilmektedir, ne ibretliktir ki bölücüler Nevruz bayramını da üstlenmişlerdir. Kin, nefret ateşleri yakmak için toplanmışlardır. Biz yapmak için ugraşıyoruz, onlar yıkmak için çabalıyor. Biz birlik diyoruz onlar bölünme diyor. AKP'de buna destek veriyor, ön açıyor. Ama unutulmasın ki hainler Türkiye'nin geleceğini yakacakları bu ateşte kül olacaklardır.

AKP-PKK resmi söz kesmiştir

- İmralı haininin Diyarbakır'da mektup okuyacakmış. 10 maddelik açıklama ile PKK ile AKP eşitlenmiştir. Bu Türkiye'nin bölünmesini ortaya koyan yol haritasıdır. Türkiye 7 Haziran seçimlerinden sonra AKP-PKK'nın ortaklaşa hazırlayacağı anayasa olacaktır. Yeni vatan ve kimlik tanımı olacaktır. Bebek katili serbest bırakılacak ve siyaset yolu açılacaktır. Türkiye'nin çivisi çıkacaktır. AKP-PKK ile resmi söz kesmiştir. PKK silah bırakmamıştır. Bundan da vazgeçmemiştir. PKK, AKP'den alacaklarını alacağa kadar sesini çıkarmayacaktır. Erdoğan'ın başkanlık ihtirasları ile PKK'nın Türkiye'yi bölme hedefi gerçekleşecektir. Meksika modeli gibi bölünme anlatılıyor. Al ver pazarlığının sözü şudur. Ver başkanlığı al özerkliği, ver başkanlığı al anayasayı. 63'lükler var. Bu heyet neyi izleyecek, neleri seyredecektir.

- Paralel yapı dedikleri AKP'nin eseridir. 12 yıl boyunca beraber yürüdüler. Kim kirli kumpaslarla insanları mağdur ettilerse bunun hesabını verecektir. Mehmetçiğe hayatı zehir eden adam kılık değiştirmiştir.

- Vakur duruşumuzu bozmadık ama bıçak kemiğe dayandı. Biz de bölünecek ülke yoktur, biz de yıkılacak devlet yoktur. Biz de teslim edilecek millet yoktur. Hain hesapları sinsi tuzakları Davutoğlu, Erdoğan ve militanlarının başına yıkarız. Milliyetçi ülkücü hareket vatan için her türlü fedakarlığı göze almıştır.

Erdoğan her şey olmuştur ama...

AKP, PKK yeni anayasaya bel bağlamıştır. Ver başkanlığı, al özerkliği; ver başkanlığı al terörist başının özgürlüğünü. Türk milletinin iliğini kemiğini kurutmak istiyorlar. PKK amigosu, PKK tayfası olarak yeni isimler izleme heyeti adı altında ortaya çıkmıştır. Yeşilçam kalıntıları, PKK'nın para içinde yüzen elemanları, sözde gazeteciler bize neyi anlatacaklar? Türk milleti dağılmıştır da devreye ganimet dağılımı mı girmiştir? Erdoğan izleme heyetinden haberim yok demektedir, bunu doğru bulmadığını açıklamaktadır. Siz inanmayın bu sahte sözlere. Şerefsizliğin kimin ayağına dolandığı kısa sürede açığa kavuşmuştur. Erdoğan'ın izni olmadan PKK heyeti kurulamaz. Mısır'da İhvancı, Erbil'de peşmergeci, Kıbrıs'ta Rumcu, Ermenistan'da diasporacı, Kandil'de işbirlikçi, Ankara'da 36 etnik tetikçi aynı kişidir. Erdoğan her şey olmuştur ama bir tek Türk olamamış bir tek Türklüğü içine sindirememiştir.

Konuşmasını dua ile bitirdi

- Halk tala karlı dağlarımızı yıkmasın kardeş ve birliğimizi yıkmasın umutlarımızı yıkmasın. Hayallerimizi yıkmasın milletimizi korusun devletimizi güçlü kılsın. İmandan ayrımasın derlesin toplasın günahlarımızı adı güzel Muhammed Mustafa yüzüsuyu hürmetine bağışlasın.

"irrite" etme bizi,
 // Abdullah
Hastetme lan adamı, Türklük senin tekelinde mi? Kafatasçı kafatasçı konuşup da "irrite" etme bizi, sen oraya yakışmıyorsun artık....
21 Mart 2015 Cumartesi 17:50
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler