YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli - Demirtaş gerginliği büyüyor: MHP şerefsize şerefsiz der!
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "HDP'ye oy vermiş seçmenlerin de şehit haberleri geldikçe pişmanlıkları tarafımıza ulaşmaktadır" ifadesini kullandı.
Bahçeli - Demirtaş gerginliği büyüyor:  MHP şerefsize şerefsiz der!
04 Ağustos 2015 / 11:30 Güncelleme: 04 Ağustos 2015 / 13:07

MHP Basın Birimi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Büyükataman, HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın, partisinin Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi hedef alan açıklamalarını eleştirdi.

Demirtaş'ın, Bahçeli'ye laf yetiştirmeye çalıştığını savunan Büyükataman, "46 yıllık şerefli mazisiyle MHP 'şerefsize şerefsiz, namussuza namussuz' der. Dağdaki teröriste terörist diyemeyenlere şerefli mi diyecektik  Anasının eteğini giyip sokakta polis taşlayanlar kendilerini şerefli mi saymaktadır" ifadelerini kullandı.

Kürt kökenli vatandaşların Demirtaş'a inanmadığını iddia eden Büyükataman, şunları kaydetti: 

"PKK-HDP asla Kürt kökenli kardeşlerimizin temsilcisi değildir, olamaz. Ülkemizin Güneydoğusunda yaşayan Kürt kökenli vatandaşlarımız, seçim döneminde partimize de ulaşarak sandık güvenliği ve kendi can güvenliklerinin olmadığını ifade etmişlerdir. Vatandaşı canıyla tehdit ederek alınan sonuç ne kadar sağlıklıdır  'PKK sizi tükürüğüyle boğar' diyen Selo'nun partisinin milletvekili, bir zamanlar DYP'nin anonsçusuymuş. Seçim otobüsünün üzerinde, 'İmralı'yı basacağız, Apo'nun kellesini getireceğiz' diye anons yapan bu zihniyetin evrildiği nokta hayrete şayandır. Bukelamun gibi oldukları yerin rengini alan bu tiplerin ciddiye alınacak bir tarafı yoktur. Yarın da hangi tavrı sergileyecekleri, nereye kapak atacakları tahmin edilemeyecektir. Tahmin edilmesi zor olmayan, bunların hiçbirinin Türk milletinin tarafında olmadığı ve olmayacağıdır."

Büyükataman, terör örtünün etekleri altında siyaset yapanların, milletvekili sıfatıyla bağdaşmayacağını vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı:

"Bunlar milletimiz tarafından dikkate alınmaz. Kürt kökenli kardeşlerimiz Türk milletinin yeri dolmayacak değer ve emanetleridir. HDP'ye oy vermiş olan seçmenlerin de şehit haberleri geldikçe pişmanlıkları tarafımıza ulaşmaktadır. 'Kırk yıllık kani, olmazmış yani' diyerek HDP'nin değişmediğini kandan beslenen, terör yardakçısı olduğunu müşahede etmektedirler.

Hiç kimse bizi, milletimizin tertemiz ve onurlu mensupları olan Kürt kökenli kardeşlerimizle ters düşüremeyecek, aramıza duvar öremeyecektir. Şunu bir defa bilmek lazımdır ki, bin yıllık kardeşliğin aziz emaneti olan Kürt kökenli kardeşlerimizin ne HDP, ne PKK, ne AKP ne de İmralı'daki emzikli bebek katili temsilcisi değildir. Kürt kökenli kardeşlerim istismara aldanmayacak, isyana davet eden alçak telkinlere kapılmayacaktır. Doğu ve Güneydoğu üzerinden çıkar sağlayan yabancı uşakları, emperyalizme keşif kolu sağlayan fesat yuvaları Kürt kökenli kardeşlerimizin vahdet kararıyla hüsrana uğrayacaklardır."

 

AA

 // Rasim DUMAN
Bir de su "emanet" kelimesine takildim. Bu ulkede Turk-Kurt-Arap... ilh...herkes birbirine emanettir. Kimsenin, kendisini bu ulkenin asli unsuru olarak gormeye hakki yoktur. Bayragimiz da "Turk Bayragi" degil, bu ulkeyi aziz bilen herkesin "sanli al bayagidir". Yani bayragimizi da kimse tek basina sahiplenmesin, hepimizindir....
04 Ağustos 2015 15:57
 // Rasim DUMAN
İsmet bey'in Kurtler hakkindaki hayirhah ve sitayiskar ifadelerinden dolayi, bir Kurt olarak kendisine tesekkurlerimi sunuyorum. HDP ve PKK ile alakali degerlendirmelerinde isabet etmis ; aynen tasdik ve tasvib ediyorum. Ama, bir AK Parti uyesi olarak, benim partimi HDP ve PKK ile ayni kategoriye koymasini asla kabul etmiyorum. Dogrusu uzuldum....
04 Ağustos 2015 14:51
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler