YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli: Cumhurbaşkanının yaklaşımı doğru değil
Bahçeli: Cumhurbaşkanının yaklaşımı doğru değil
18 Temmuz 2015 20:25
"Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Dolmabahçe mutabakatı ile ilgili yaptığı açıklamaları nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusuna Bahçeli, "Sayın Cumhurbaşkanı’nın görüşmeleri inkarları sağlıklı bir yaklaşım değildir" diyerek değerlendirdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Sayın Cumhurbaşkanı’nın Dolmabahçe Sarayı’nda yapılmış olan görüşmeleri inkarları sağlıklı bir yaklaşım değildir" dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin bayramlaşma programındaki açıklamasının ardından basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Dolmabahçe mutabakatı ile ilgili yaptığı açıklamaları nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusuna Bahçeli, "Sayın Cumhurbaşkanı’nın Dolmabahçe Sarayı’nda yapılmış olan görüşmeleri inkarları sağlıklı bir yaklaşım değildir. Sarayın en küçük konularına kadar eğilen, AKP’yi çok yakından takip eden, her gün konuşan bir Cumhurbaşkanı’nın Dolmabahçe Sarayı’ndaki görüşmelerden haberinin olmaması kanaatimizce mümkün değildir. Eğer bu konu söylediği gibiyse o zaman hükümetin ilgili kanadının orada temsil edilmiş olan şahsiyetleri mutlaka bir açıklama yapmalıdır" karşılığını verdi.

"Azınlık hükümetine son çare olarak MHP destek verir mi?" sorusu üzerine ise Bahçeli, "Azınlık hükümetine neden destek verelim. Azınlık hükümetine destek vermek demek sadece AKP’yi arzuluyoruz demektir. Onu arzulayacağımıza millet iradesini arzularız" dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler