YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli: CHP anayasa sürecini sudan sebeplerle sabote etti
Bahçeli: CHP anayasa sürecini sudan sebeplerle sabote etti
23 Şubat 2016 11:35
MHP Lideri Devlet Bahçeli, Yapılan açıklamalardan çıkan sonuç CHP, farklı farklı isteklerde bulunmuş, sudan sebeplerle uzlaşma sürecini sabote etmiştir" ifadelerini kullandı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, CHP'nin yeni anayasa sürecini sudan sebeplerle sabote ettiğini belirterek, "CHP olmadan da diğer partilerle anayasa yapılabileceğinin söylenmesi maksadını aşan söylemdir" dedi.

SİYASİ KUTUPLAŞMA ÜLKEMİZİN ELİNİ ZAYIFLATIYOR

Siyasi kutuplaşma ülkemizin elini zayıflatmaktadır. Bu durum Türkiye'nin milli güvenliğini de zedelemektedir. Gidişatın önüne geçilemezse, ülkemizin birlik ve beraberlik iradesi kaybolacaktır. 

Anayasa sürecinin kesintiye uğramasının temelinde bu kutuplaşma etkendir. TBMM Başkanı, grubu bulunan partilerin başkanlarına bir mektup yazarak, komisyona isim bildirmeleri istemiştir. Biz bu talebe olumlu yaklaştık ve belirlediğimiz üç değerli milletvekilinin ismini ilettik. Diğer partiler de kendi isimlerini bildirdiler. 

CHP SUDAN SEBEPLERLE UZLAŞMA SÜRECİNİ SABOTE ETMİŞTİR

Komisyonda çalışma usulleri ele alınmıştır. Kurulan masa devrilmiştir. Yapılan açıklamalardan çıkan sonuç CHP, farklı farklı isteklerde bulunmuş, sudan sebeplerle uzlaşma sürecini sabote etmiştir. TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu tabirini beğenmeyen CHP, Türkiye'yi Darbe Hukukundan Arındırma Komisyonu şeklinde dayatmıştır. İsim bahane uzlaşma masasını yıkmak şahanedir.

İLK DÖRT MADDE BİZİM KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

İlk dört madde bizim kırmızı çizgilerimizdir. Ancak AKP ve CHP'nin bu konuda kafaları karışıktır. Sayın Kılıçdaroğlu anayasanın ilk üç maddesine karşı tutarsız tavrı sır değildir. 

Bugünkü şartlarda CHP'nin malum nedenlerden dolayı anayasa sürecini tıkaması isabetli olmamıştır. Yeni anayasa yapılmasının ertelenmesiyle görüş ayrılıkları artacaktır. 

AK PARTİ ANAYASA MASASINI BAŞKANLIK SİSTEMİYLE KİLİTLEMİŞTİR

AKP anayasa masasını başkanlık sistemiyle kilitlemiştir. Başkanlık sistemiyle sakat yaklaşım anayasa sürecini tesir altına almıştır. TBMM Başkanı da buna hizmet etmektir. Erdoğan'ın suyunda çalışan TBMM Başkanı'nın başkanlık sistemine odaklanması talihsizliktir. 

Bu yeni bir şey değil, herkesin bildiği çarpıklıktır. CHP'nin bu bahanesi inandırıcı değildir. CHP olmadan da diğer partilerle anayasa yapılabileceğinin söylenmesi maksadını aşan söylemdir. Tam mutabakat olmadan kapsayıcı olmaz. 

ANAMUHALEFET OLMADAN YENİ ANAYASA YAZIMI SAKINCALIDIR

Anamuhalefet partisi olmadan yeni anayasa yazımı sakıncalıdır. CHP'nin ikna edilip masaya daveti sağlanmalıdır. Aksi takdirde anayasa ölü doğacaktır. Gereken anayasa bir kişinin ihtiraslarına kurban verilemez. 

ERDOĞAN'IN BAŞKANLIK HAYALİ İÇİN ANAYASA YAPMAYIZ

Biz Erdoğan'ın başkanlık hayalini gerçekleştirmek için anayasaya yapamayız. Biz Türklüğü ve Türk milletini anayasa kanalıyla tahliye etmek isteyenlere fırsat veremeyiz. Yeni anayasayı Türk milleti adına yapacağız. 

TBMM BAŞKANI, ERDOĞAN'IN TELKİN VE YÖNLENDİRMESİNDEN UZAK DURMALI

TBMM Başkanı, Erdoğan'ın telkin ve yönlendirmesinden uzak durmalıdır. Tarafsızlığı şarttır. Biz Sayın Kahraman'dan TBMM'yi onurlu bir şekilde temsil etmesini bekliyoruz. Erdoğan'ın gizli gündemine kurşun asker gibi durumundan vazgeçmesini istiyoruz. CHP'nin insiyatif alarak sürecin devamını arzuluyoruz.
 
TÜRK MİLLETİ İLE HESABI OLAN ŞEREFSİZLER KUYRUKTADIR

Türkiye darboğazdadır. İç ve dış düşmanlar milli birliğimizi hedef almıştır. Yok edilmek istenen istikbalimizdir. Türk milletiyle hesabı olan şerefsizler kuyruktadır. Bu bin yıldır unutulmamış hesaptır. 

BOP sevdalıları Cizre, Nusaybin, İdil, Yüksekova'da çözümden bomba imal etmiştir. Türkiye zelzele geçiriyorsa sorumluları bellidir. Buna ortam açanlar çok uzakta değil, kimileri sarayda, kimileri köşkte ama hepsi de iktidardadır. 

Türkiye sanki savaştadır. Ülkemizin her yerinde cenaze namazı kılınmaktadır. Bir kez daha Türk milletinin başı sağolsun diyorum.

BU BOMBA HAZIRLANIRKEN HİÇ Mİ GÖRÜLMEMİŞ?

Türkiye Cumhuriyeti'nin ana karargagına canlı bomba saldırısı yapılmıştır. Terör örgütü iyice azmış, ülkemizi kan gölüne çevirmiştir. Rezil bir canlı bomba saldırısı düzenleyebilmiştir. Bu bomba hazırlanırken hiç mi görülmemiş, duyulmamıştır. 

Süreç ihaneti devredeyken, Türkiye'nin bomba ile doldurulması, yabancı ajanların ayak oyunları hiç mi fark edilmemiştir. Bu nasıl devlet yönetimidir, nasıl bir istikrardır? 

Anlaşılan başkent Ankara, şer güçlerin yeni eylem sahasıdır. Gar saldırısından sonra yeni bir şiddetin vuku bulması ibret vesikasıdır. Başbakan ve Cumhurbaşkanı saldırıyı Salih Neccar isimli YPG'li bir katilin yaptığını açıklamıştır. 

PKK İÇİNE YILDIRIM GİBİ SAPLANIN

Obama, Erdoğan ile yaptığı görüşmede, Türkiye'nin meşru müdafaa hakkını söylemiştir. Bir gün sonra Erdoğan da Obama'dan aldığı icazeti saklamamıştır. 

AKP hükümetine çağrıda bulunuyorum, milli muhalefet olmadığını söyleyen Davutoğlu'na sesleniyorum: Milletimize kim kurşun sıkıyorsa aranıp bulunmalıdır. 

Gerekirse Kandil'i yakın, yıkın, PKK'nın içine yıldırım gibi saplanın! Türkiye'nin gücünü dosta da düşmana da gösterin. PKK'nın nifak saçtığı her yeri tertemiz yapın.

HUKUK ÇİĞNENİYOR, DÜNYANIN GIKI ÇIKMIYOR

Hocalı'da etnik temizlik yapanlar hala işbaşındadır. Zalimler emellerinden bir şey kaybetmemiştir. Ermeni soykırımı şakşakçılarının Hocalı'yı ağızlarına almamaları ikiyüzlülüktür. 

Uluslararası toplum Hocalı'yı yok saymıştır, çünkü hayatını kaybeden Türk'tür. Azerbaycan topraklarının yüzde 20'sinin işgal altında bulunması kimseyi rahatsız etmemektedir. Hukuk çiğnenmekte, dünyanın gıkı çıkmamaktadır. 

Ermenistan silahlı unsurları Karabağ'dan çekilmeden, Azerbaycan egemenliği tesis edilmedikçe Kafkaslara huzur gelmeyecektir. Mülteci durumuna düşen soydaşlarımız evlerine dönmeden, Hocalı'nın yarası kanayacaktır. Bize göre Yukarı Karabağ sorunu Azerbaycan'ın toprak bütünlüğü için çözülmelidir ve yerini bulmalıdır. 

HOCALI'NIN TÜRK KİMLİĞİNİ HİÇBİR GÜÇ SİLEMEYECEKTİR

Hocalı'nın Türk kimliğini hiçbir güç silemeyecektir. Hocalı Türk'tür. "Hepimiz Ermeniyiz" beyanıyla konuşan köksüzlerin bunu anlamasını bekleyemeyiz.

Biz turan coğrafyası safında, hiçbir korkuya kapılmadan zulme ortak olanlarla son nefesimize kadar mücadele edeceğiz. Diyorum ki Hocalı vatandır, var olmuştur, var olacaktır. Hocalı'da hayatını kaybeden vatandaşlarıma rahmet diliyorum.

 

 // Kenan
Ne kacti icine koltuk mu gidicek zorlama...
24 Şubat 2016 14:31
 // efe
Bir mhp'nin oy aldığı kesime bakıyorum bir de mhp'ninbaşkanlık sistemine karşı çıkmasına.Galiba mhp kendi gazete tv ve internet sitelerindeki solak bürokratik ve siyasi baası yeniden tesis etmek için çalışanlarından dolayı karşı çıkıyor....
23 Şubat 2016 11:16
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler