YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli canlı yayında o çantayı açtı
MHP Lideri Devlet Bahçeli, Habertürk-Show TV ortak yayında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Başbakan Davutoğlu ile yaptıkları görüşme merak konusu olan o çantayı canlı yayında tekrar açtı.
Bahçeli canlı yayında o çantayı açtı
16 Ekim 2015 / 03:00 Güncelleme: 16 Ekim 2015 / 08:11

MHP'nin 'Hayırcı' tutumuna ilişkin "MHP’ye neden hayır diyor diye düşünmüyorlar. MHP her şeye hayır diyor düşüncesi kamuoyunda da var." diyen Bahçeli 'hayır'da hayır vardır. Biz neye hayır demişiz? Azınlık hükümetine hayır demişiz. Erken seçime hayır demişiz. Seçim hükümetinde görev almaya hayır demişiz. HDP ile bir araya gelmektense hayır demeyi uygun gördük." diye konuştu.

ÇANTAYI CANLI YAYINDA AÇTI

Öte yandan Bahçeli, Davutoğlu ile yaptığı görüşme sırasında yanında bulunan çantayı ve koalisyon şartlarını açıkladı.

Bahçeli sözlerine şu cümlelerle devam etti:

İkinci ziyareti yaptı sayın Başbakan. Görüşmeler çok sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşti. Sayın Başbakan 32 gün süren CHP-AKP görüşmesinden bir koalisyon olamayacağını söyledi. Biz de Milliyetçi Hareket Partisi'nin nelere hayır dediğini teker teker saydık. Azınlık hükümetine katılmayacağımız söyledik. 4 temel ilkemizi saydık. 1'incisi Anayasa'nın ilk dört maddesi ön şartımızdır. 2'ncisi çözüm sürecinin tasviyesi. Çözüm buzdolabında ise fişinin çekilmesi. 3 rüşvet ve yolsuzluk olaylarının, ucu kime dokunursa dokunsun üzerine gidilmesi. 4- Cumhurbaşkanı'nın sınırlarına çekilerek kuvvetler ayrılığı ilkesinin sağlanması. Bunun üzerine sayın Başbakan görüşlerini söyledi ve görüşmelerin gizli kalmasını istedi. Konuşulanlar "burada kalmasını" istedi, ben de kamuoyuyla paylaşmıyorum. Sayın Başbakan'ın ricası bu. Bunu sayın Başbakan anlatabilir, sayın Faruk Çelik anlatabilir. "CHP ile görüşmenizde yarar var" diye tekrarladım. Çantama uzandım, çantamı açtım bazı dosyaları Sayın Başbakan'a açtım. Oda yanında evrak çantası vardı onu açtı. Bizimle görüşmek için neler konuşulabilir onları hazırlamış.

Çanta'da neler var:

- Çözüm süreci aldatmacasının sona erdirilmesi

- PKK'ya işlem neden yapılamıyor?

- Açılım ve çözüm bloku 

- Çözüm süreci-barış sürecinde ne dediniz, ne yaptınız, hangi konuşmayı nerede yaptınız bu dosyada var

- Kolalisyon protokolü için önerilemiz, yani iki partiyle koalisyon nasıl olur

- Bakanlık dağılımı, mevcut bakanlıklar ve kurumlar

- MHP-AKP koalisyonunda bakanlık dağılımı 

Bu dosyaları vermedim. "4 şartın kabul edilemeyeceğini ifade ederek" bu koalisyonun olmayacağını söylediler. Meclis'i erken seçime davet etmeyi düşünüyorlardı. 4 ilkemizi göz önünde bulundurarak buna destek vermeyeceğimiz nedeniyle görevi iade edip seçim hükümetini kurma yoluna gitmeyi tercih ettiler. Bir açıklama yapma gereğini ifade ettiler. "Buyrun zat-ı aliniz ifade etsin" dedik. Odalarına gittiler ve 1 saat sonra her şeye "hayır" dediğimizi söylediler. Algı yönetimi böyle başladı. 

BAHÇELİ BEKAR VE TUZU KURU OLDUĞU İÇİN ONA EŞ BOŞAMAK KOLAY
 // Eski Ülkücü
O ÇANTADA NE OLACAK PARALELİN İSTEDİĞİ 4 MADDE VARDI.DAHA SONRA MHP'Lİ BİR YETKİLİ AÇIKLADI ÇANTADA GÜYA KOALİSYON PROTOKOLÜ VARMIŞ, BAŞBAKAN SEÇİME GİTMEK ŞARTIYLA BİZİM KURACAĞIMIZ AZINLIK HÜKUMETİNE DESTEK VERİN DEMİŞ.DÜNDE SÖYLEDİM AKILLARI SIRA MHP'ELİLER BU MİLLETİN AKLIYLA DALGA GEÇİYORLAR. O ÇANTANIN İÇİN VER BİLALİ KOALİSYONU 17-25 ARALIK DOSYALARINI İNDİR RAFTAN AL KOALİSYONU BEŞTEPE SARAYINI BOŞALT AL KOALİSYONU SON MADDEDE ÇÖZÜM SÜRECİNDEN VAZGEÇİN ZATEN ŞU ANDA ÇÖZÜM SÜRECİ YOK...
16 Ekim 2015 Cuma 18:21
 // Memet
kendini aklamaya çalışıyor... koltuk sevdası ağır bastı tabi... seçimlerde şok sonuç alacağını anlayınca......
16 Ekim 2015 10:02
 // Rasim DUMAN
Son soz : "Baba sen beni hep tenkid ederdin, adam olamazsin derdin, bak ben profesor oldum. / -Oglum ben sana profesor olamazsin demedim, adam olamazsin dedim." Evet dostlarim, ilim ayri, irfan ayri.....
16 Ekim 2015 09:25
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler