YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli:" Bu millet bitmiş, tükenmiştir"
Bahçeli:" Bu millet bitmiş, tükenmiştir"
28 Mayıs 2015 19:48
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Rize mitinginde "AKP'nin Türk milletine de Rize'ye de vereceği bir şey kalmamış, bu iktidar tamamen tükenmiş, bitmiştir" dedi.

Bahçeli, partisince Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, devletteki araç saltanatını herkesin bildiğini ifade ederek, milletin çalışıp ter akıtırken birilerinin yiyerek, içerek, eğlenerek ve gezerek cebini doldurduğunu savundu.

Kamudaki araçlar için ayrılan 3 milyar 300 bin liralık muazzam paraya "çerez parası" denildiğini belirten Bahçeli, "Bunların çerez parası buysa yemek parası ne kadardır acaba  Peki sizlere gelince çok gören, kendilerine gelince hak bilen, yandaşa ve sonradan görmelere gelince hazineyi akıtan vefasız ve vicdansızlara nereye kadar sabır göstereceksiniz  Çalışan siz, kazanan onlardır. Eziyet çeken siz, sefa süren onlardır. Muhtaç kalan siz, keyif ve saltanat süren yine onlardır. Sizler kaybettikçe, onlar kazanıyor. Çünkü onlar sizin üzerinizden geçiniyor. Sizler battıkça, çıkan onlar. Çünkü onlar sizin üstünüze basıyor. Sizler düştükçe kalkan onlar. Çünkü onlar sizlerle belini doğrultuyor. Bu, haksızlık değil midir, bu, günah değil midir, bu vebal büyük değil midir " ifadelerini kullandı.

Rize'nin perişan ve şikayetçi olduğunu dile getiren Bahçeli, "Rize dertli ve kederlidir. Çay, Rize, Rize de çay demektir. Fakat ürettiğiniz çay, borcunuza yetmemektedir. Çay olmazsa Rize açtır. Rizeli çayla bütünleşmiştir. İçtiğimiz demli çaylarda Rizeli'nin el emeği vardır. Sohbetlerimize eşlik eden çay, Rize'nin helalidir. İktidar kadrolarında çayı ağzına alan yoktur. Çay üreticisinin hatırını soran da görülmemektedir" diye konuştu.

 

Bahçeli, AK Parti'nin 2002 yılında, simit çay hesabıyla duygu sömürüsü yapıldığını, o tarihlerde yaş çayın kilosunun en az 1,75 lira olması gerektiğini söylediğini aktararak, aradan 4 bin 575 gün geçmesine rağmen, yaş çayın kilosunun ancak 1,50 liraya ulaşabildiğini söyledi.
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler