YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli: "Bizim komplo ve tezgahla işimiz olmaz"
Bahçeli: "Bizim komplo ve tezgahla işimiz olmaz"
21 Mayıs 2015 09:21
MHP Genel Başkan Bahçeli, "Bizim komplo ve tezgahla işimiz olmaz, kumpas ortaklarımız da olmamıştır. Paralel ve eğri bize yabancıdır. MHP dimdik yürümektedir" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "(Muş'ta teröristlerin iki kişiyi kaçırması) Birkaç gün önce bölücü terör örgütü PKK’nın Muş’ta biri jandarma uzman onbaşımız olmak üzere, iki kişiyi kaçırması neyin mesajıdır?" dedi.

Bahçeli, Perşembe Pazarı alanında düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, seçimlere 19 gün kaldığını hatırlatarak, 25'inci dönem milletvekilliği genel seçimlerinin ülkenin birliği, milletin dirliği ve insanların refahına en üst düzeyde katkı sağlamasını diledi.

Kocaeli'nin üreten bir kent olduğunu, ülkenin ihracatına önemli katkılar sağladığını ifade eden Bahçeli, şehrin Türkiye'nin gelişmesi için ürettiğini kaydetti.

Bahçeli, Kocaeli'nin vatandaşların rahat etmesine hizmet ettiğini dile getirerek, "Kocaeli, dertlidir, çıkmazdadır, sosyal ve ekonomik dar boğazdadır. İhracatımız ve pazarlarımız daralmaktadır. Otomotiv sektörünü sıkıntıya sokan eylemler, devam etmektedir. Türkiye'nin düşen imaj ve saygınlığı ekonomik faaliyetleri vurmaktadır. Demokrasi ve hukuk konusundaki aşınma ve yıpranmalar doğrudan ve doğruya güven ve yatırım iklimini karartmaktadır. Despot ve dağılmış bir yönetim anlayışından dolayı Türkiye, riskli bir ülke haline gelmiştir" şeklinde konuştu.

"Bizim komplo ve tezgahla işimiz olmaz"

Bahçeli, "Oysa ki ortada paralel değil, parabol vardır" diyerek, "Cumhurbaşkanı ve Başbakan, herkesi paralel yapıyla işbirliği yapmakla suçlayarak, kirli ve karanlık geçmişlerini temize çıkarma telaşına düşmüştür. Milliyetçi Hareketi bu yapıyla işbirliği yapmak iftirasıyla karalamaya çalışacak kadar dengelerini kaybetmişlerdir. Bu, hastalıklı ve habis bir durumdur. Erdoğan ve Davutoğlu’nun bizi 'eski Türkiye koalisyonu' diye tabir ettikleri bir kategoride gösterme sinsilikleri, siyasi edep ve siyasi terbiyeye sığmayan bir yorumdur. Davutoğlu’nun devreleri yanmıştır. Davutoğlu su kaynatmış, dengesini kaybetmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi'ni '4'lü çete' diye tabir ettiği bir grubun içinde göstermeye kalkışması, 'bunun arkasında kartel medyası var' demesi, uluslararası işbirlikçilerden bahsetmesi ahlaksızlıktır" şeklinde konuştu.

Milliyetçi Hareket'in paralelci, rüşvetçi ve kumpasçı olmadığını belirten Bahçeli, "Bizim mayamızda ve meşrebimizde, yetim hakkına el uzatmak, para sıfırlamak ve rüşvet yemek zilleti yoktur. Bizim komplo ve tezgahla işimiz olmaz, kumpas ortaklarımız da olmamıştır. Paralel ve eğri bize yabancıdır. Milliyetçi Hareket Partisi dimdik yürümektedir. Milliyetçi Hareket eğilmeden, bükülmeden, ilkelerini kırıp dökmeden yürümektedir. Milliyetçi Hareket Partisi, milliyetçi, ahlaklı, adaletli ve vicdanlı adımlarıyla yürümektedir" ifadesini kullandı.

Emekli, çiftçi, hayvan yetiştiricisi, orman köylüsü ile asgari ücretle çalışanlara vaatlerinden bahseden Bahçeli, şöyle devam etti:

"İmamsız ve müezzinsiz cami bırakmayacağız. Cemevi gerçeğini siyasi kaygılardan uzak bir şekilde kabul edecek ve devlet yardımının önünü açacağız. Alevi inanç önderlerinin akademik seviyede eğitilmesi için ilahiyat fakültelerinde 'Tasavvuf İlimleri Bölümü' kuracağız. Köy ve mahalle muhtar maaşlarının en az asgari ücret kadar yükselmesi, yani en az 1400 lira olması için gereğini yapacağız. Köy ve mahalle ihtiyar heyetinde görev alan kardeşlerimin her ay 150 lira huzur hakkı alması için lazım gelen tedbirleri alacağız. Esnaf ve sanatkar kardeşim, yeni iş yeri açtıysan, meraklanma 5 yıl süreyle gelir vergisinden seni muaf tutacağız"

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler