YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli, 301.maddeye yüklendi
Bahçeli, 301.maddeye yüklendi
Bahçeli, 301.maddeye yüklendi
22 Nisan 2008 / 11:33 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


MHP lideri Devlet Bahçeli Egemenlik Haftasıya başladığı sözlerine 301. madde deki değişikliklerle ilgili çok sert sözlerle devam etti...


TÜRKİYEMİZ KUŞATILMAK İSTENİYOR


Türkiyemiz dört taraftan kuşatılmak istenmekteditr. Türk milletini ayakta tutan yapı taşları zedelenmektedir. Soykırım yalanlarıyla tarihimiz tahrip ve mahkum edilmek istenmektedir.


Türkiye Cumhuriyeti'nin yıkımı anlamına gelecek sözde formüller bazı çevrelerce normal bulunmaya ve kurtuluşun reçetesi olarak görülmeye başlanmaktadır.


HAYATİ DERECEDE BEKAA SORUNU


Süreci okumayan veya okumak istemeyan odakların tahribatları bütün hızıyla ve artarak devam etmektedir.Türk Milleti tanımını yeterli bulmayıp başka kimlik arayışlarında bulunulması siyasi iktidar tarafından yeni bir kalıba oturtulması Türkiye'de yeni bir çerçevenin orturtulması demektir.


Buradan aziz milletimizi aydınlatmayı bir sorumluluk olarak biliyorum. Bu konu gözardı edilemez, masum taleplerle küçümsenemez. Bu hayati derecede bir bekaa sorunudur.


TÜRKİYE ATEŞ ÇEMBERİNDEN GEÇİYOR


Türk milleti kendi başkentinden yönetilemeyecek hale getirilecektir. Bu yaşanabilecek bir çatışma ortamı nedeniyle bir milli güvenlik sorunudur. Türkiye bir ateş çemberinden geçiyor. Yüreğinde millet sevgisi bulunan hiç kimse buna kayıtsız kalamaz.


Teslimiyetçi bir hükümetin elinde bir anaforun içine çekiliyoruz. Bu çekime kapılmış kurum ve kuruluşlar vardır. Sanayi ve finans aktörleri milli duygulardan vazgeçecek derecede menfaat bağımlısı haline gelmiştir..


Bu itibarla türkiye 1910 yıllara benzer bir ateş çemberinden geçerken hiç kimsenin bu gelişmelere kayıtsız kalması düşünülemez ve kabul edilemez. Gündelik hayat kavgasının ışığında oluşan bu güvensizlik ortamı malesef vatandaşımızın çaresiz ve sessiz kalmasına sebep olmaktadır.


KARŞIMIZDAKİ OYUN BELLİ


Karşımızdaki oyun belli olmuştur. Bugün Türkiye iki sürecinde karşımıza çıkardığı sorunlarla uğraşmaktadır.Diğer yandan aynı sürecin dayatması ile etnik kültürünü kaybetme noktasına getirilmiştir.Bu günkü şartlar ve müzakere süreci mevcut devlet yapımızla Avrupalı olamayacağımız anlamına gelmektedir.


TÜRKİYE'NİN KADERİ ÜZERİNE OYUN OYNANIYOR


Türk silahlı kuvvetleri silahlı mücadele devam ederken Türkiye silahsız bir mücadelenin içine çekilmektedir. Türkiye'nin kaderi üzerinde kumar oynanmaktadır. Tüm gerçekler atık ortadadır.Türkiye maalesef tüm tehditleri bertaraf edecek bir mekanizmaya ve iktidar gücüne sahip değildir. Küresel sıkıntılar Türkiye'nin sürüklendiği süreci hızlandırmaktadır. Şantaj ve dayatma, iyi ilişkiler çerçevesinde sunulmaktadır. Sözde kızmızı çizgiler defalarca ihlal edilmiştir.


HERKES SAĞDUYULU VE DİKKATLİ OLMALI


Her kurum ve kuruluş bilinçli ve sağduyulu davranmalı ve muhtemel tuzaklara dikkat etmelidir.Ancak Türkiye'nin geleceği hakkında kumar oynamak isteyenlerin hesaplarını boşa çıkarmakta hepimizin ortak sorumluluğu olmalıdır.


HERŞEYE RAĞMEN SORUNLAR AŞILACAKTIR


Her şeye rağmen yaşanan siyasi ve ekonomik sorunlar aşılacaktır. Kayıpların telafisi her zaman mümkündür.Bu samimi endişelerimiz aşırı bir korkunun ürünü değildir. Bu hayati konuların hafife alınmaya, kısır tartışlamalarla oyalanmaya asla tahammülü yoktur. Önümüzdeki gelişmeler hepimiz için hayati önem taşımaktadır. Türk milletinin gücü ve kararlılığı üzerinde yanlış hesaplar yapılmamalıdır. Tarihin hiç bir döneminde Türk milletine yapılanlar hesapsız kalmamıştır.


Devletimizin adı Türkiye Cumhuriyeti... Dayandığımız milletin adı Büyük Türk Milleti'dir. Asla ayrılık kabul etmez.Marşımız asla yenisi yazılmayacak olan İstiklal Marşı'mızdır. Başkentimiz Ankara'dır. Bayrağımız Ay-yıldızlı al bayraktır. Dilimiz Türkçe'dir.


Kritik bir yol ayrılığına yaklaşılırken hiç bir mezhep ve köken ayrımı yapmadan bir birleşmenin yaşanacağı zamana yaklaşıyoruz. Milletimizin kardeşliği üzerinden kara bulutlar kalkarken, ilk dönem milletvekillerinin yaptığı fedakarlık daha iyi anlaşılacaktır. Ne Mutlu Türküm Diyene!

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler