YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli 3 PKK'lının cenaze törenini eleştirdi
Bahçeli 3 PKK'lının cenaze törenini eleştirdi
19 Ocak 2013 15:02
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Fransa'da öldürülen 3 PKK'lı kadının Diyarbakır'daki cenaze töreniyle ilgili iktidar kanadından gelen değerlendirmeleri eleştirdi.

 

Cenaze töreni sırasında hiçbir emniyet gücünün görev yapmadığına işaret eden Bahçeli, "Her tarafın bölücü terör örgütünün bayraklarıyla donatıldığı, tek slogan halinde bazı görüşlerin ileri sürüldüğü bir ortamda kim, neyi övecektir. Burada olay çıkmadı diye nasıl gurur duyacaktır. Bunu sorgulamak lazım" dedi.  
 
Bahçeli, MHP Genel Merkezi'nde düzenlenen 'Siyaset ve Liderlik Okulu 7. Dönem Sertifika Töreni'ne katıldı.
 
Bahçeli, törenin sonunda gazetecilerin sorularını cevapladı. Fransa'da öldürülen 3 PKK'lı kadının Diyarbakır'daki cenaze töreninde olay çıkmamasıyla ilgili iktidar partisi mensuplarının yaptıkları açıklamaların hatırlatması üzerine Bahçeli, Fransa'da üç kadına yönelik saldırı sonrası hayatlarını kaybetmiş olanların Türkiye'ye getirilişi ve Diyarbakır'da yapılan bir törenle toprağa verilmesinin, Türk milletince çok yakından takip edildiğini ifade etti. Medya önemli bir ölçüde karartma yapmasına rağmen siyasi iktidarın mensupları ve ülkeyi yönetenlerin, herhangi bir şekilde olay çıkmamasından övünçle bahsettiklerini ve bir samimiyet sınavını başarıyla sürdürdüklerini söylediklerini anlatan Bahçeli, "Eğer televizyon törenin bütün aşamalarını her yönüyle kamuoyuna aktarabilmiş olsaydı şu görülecekti. Devletin emniyet gücünün veya buna benzer hiç kimsenin olmadığı bir yerde olay nasıl çıkacaktı, bunu soruyorlar. Demek ki bugüne kadar olayların müsebbibi Türk Silahlı Kuvvetleri'nin mensuplarıydı, emniyet güçleriydi. Onlar ortada yoksa, o zaman olay olmadığından büyük bir sevinç duyuyorlar. Her tarafın bölücü terör örgütünün bayraklarıyla donatıldığı, tek slogan halinde bazı görüşlerin ileri sürüldüğü ve 'özgürlük aşamasına gelindi' diye bağırıldığı bir ortamda kim, neyi övecektir. Burada olay çıkmadı diye nasıl gurur duyacaktır. Bunu sorgulamak lazım" diye konuştu.
 
 
İHA
23:34
 // Kenan Akkuş
Ya ne yapsalardı? Bozkurt yemini yada gençliğe hitabe, nebilim nutuk okuyacak halleri yok ya. Farklılıklara tahammül etmeliyiz. Korkmayın, Doğu ve Güneydoğu halkı, en az sizin kadar vatanını ve milletini seviyor. Hep siz milliyetçi olacak değilsiniz ya. Olay çıkmadı diye sevinmemiz gerekir. Bir bayrak açmayla ne vatan elden gider, nede vatan kurtarılır. Gerçek vatansever, ülkesindeki tüm insanları sever ve saygı duyar. Evet, kürdüm., ama ay yıldızlı bayrak, kürtlerinde öz bayrağıdır. O bayrakta benim dedeleriminde kanı var. Diğer bayraklar siyasi simgedir....
19 Ocak 2013 23:34
ilkeli adam
 // ilker çelil
harbi ben bu damı seviyorum dürüst ve ilkeli adam gibi adam bu sefer sensin oyum sana...
19 Ocak 2013 15:16
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler