YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli 1 Kasım sonuçlarına hala şaşırıyor
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin 26. dönem ilk grup toplantısında konuştu. Bahçeli, 1 Kasım seçim sonuçlarıyla ilgili olarak, "4 ay 23 günde AKP ne başarmıştır da tek başına iktidar olmuştur? Bu işin sırrı nedir? dedi.
Bahçeli 1 Kasım sonuçlarına hala şaşırıyor
17 Kasım 2015 / 11:07 Güncelleme: 17 Kasım 2015 / 11:58

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. 1 Kasım seçim sonuçlarını değerlendiren Bahçeli, "Dünyanın neresinde 4 ay 23 günde siyasi tutumlar bu kadar net ve keskin bir şekilde değişmiştir? Terör sonlanmış, asayiş ve güvenlik mi sağlanmıştır? İşsizlik bitirilmiş, yoksulluk ve yolsuzluğun üzerine mi gidilmiştir? 4 ay 23 günde AKP ne başarmıştır da tek başına iktidar olmuştur? Bu işin sırrı nedir?" diye konuştu.

Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

Allah'a hamd olsun yıkılmadık. Yıkılacak bir şey de görmüyoruz. MHP milli gönüllerde, cesur yüreklerdedir. Düşeceğimiz sanıyorlardı yanıldılar, korkacağımızı, kaçacağımızı planlıyorlardı ama havasını aldılar. Bizi tanımıyorlar. Hislerimizi anlamıyorlar.

MHP'ye operasyon düzenleyen, buna yarım akıllarıyla yataklık edenler fitne halindedir. Karalık ayak oyunlarına boyun eğmedik. Bugüne kadar ilkelerimzle bağdaşmayan tercihte yer almadık. Bizim yerimizi, sözümüz, tavrımız dosdoğrudur. Sıradanlaşan rüşvet ve yolsuzluklara karşı ahlak ve adalet çadırları altında toplandık. 

Haram lokmayı kursaklarına indirmiş, yalanı rehber edinmiş sahte müslümanlara, din tüccarlarına yüzümü döndük. Zorlandık, hırpalandık, saldırılara uğradık ama yolumuzdan dönmedik. 

MHP hareketi hiç durmadan çalışacak ve iktidara ulaşacaktır. Dava arkadaşlarımın aynı şevk ve heyecanla devam edeceklerini biliyorum. Bizim Allah'tan başka korkacağımız, kuldan başka utanacağımız bir şey yoktur.

7 HAZİRAN'DA TÜM SİYASİLERE MESAJ VERİLDİ

Türk milleti 7 Haziran'da tüm siyasilere mesaj vermiştir. Erdoğan, 7 Haziran sonucunu beğenmedi, sindiremedi, kabullenemedi. Korku ve kaygıyla Türkiye'yi baştan ayağa dehşet ve hiddete hapsetti. Türk milleti 7 Haziran'da Meclis'te grubu bulunan partilere koaliyon kurun mesajı vermiştir. Herkes gördü ve yaşadı ki, 9 Temmuz'da koalisyon kurma görevini alan Davutoğlu nafile turlarına başladı. CHP bu oyuna adeta figüranlık yaptı. AKP'nin hükümet kurma irade ve isteği hiç olmamıştır. 1 Kasım'da 7 Haziran'ın tekrarı zorla yapılmıştır. 

1 KASIM'DA MAĞLUP OLMADIK

1 Kasım'da oy ve milletvekili sayısında gerilediğimiz açık ve gerçektir. Milletimizin verdiği muhalefet görevini en iyi şekilde yapacağız. Partimize desteklerini esirgemeyen vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. 1 Kasım'da mağlup olmadığımıza inanıyorum. Milli iradenin kararına saygı duyuyoruz, sonuçların nedenlerini araştırıyoruz. Daha iyisini yapmak, daha iyisini sağlamak için kuyumcu titizliğiyle çalışmalarımızı yürütüyoruz.

1 KASIM'DAN ÇIKARACAĞIMIZ DERSLER VAR

Hem 7 Haziran, hem 1 Kasım'dan partimizin çıkaracağı dersler vardır. Sonuç ve gerekçeler ne olursa olsun, kendimizi anlatmakta zorluk çektiğimiz bir kitlenin varlığı açıktır. 1 Kasım seçimi olağanüstü şartlarda yapılmıştır. Üzerinde durmamız gereken soru şudur: 7 Haziran'dan 1 Kasım'a kadar MHP ne yapmamıştır da bu desteği kaybetmiştir? AKP 4 ay 23 günde bu oyu nasıl kazanmıştır. Diğer partilere oy veren vatandaşlarımıza hürmet ediyoruz. 

YAŞANMADIK REZALET KALMADI

7 Haziran'dan 1 Kasım'a kadar yaşanmadık rezalet kalmadı. Diyarbakır, Silvan'da 12 gün boyunca sokağa çıkma yasağı yaşanmıştır. Türk askeri tutsak düşmemiştir. PKK'lı kalabalıklar başka coğrafyada değil, Diyarbakır'dadır. Türkiye'nin savunma ve korunması için gece gündüz nöbet tutan Mehmetçiklerin manevi linçe uğramaları hazmedilemez.

ERDOĞAN'IN GERÇEKLERDEN HABERİ YOKTUR

Erdoğan G20 zirvesinde gülücükler saçarken, Türkiye elimizden kayıp gitmektedir. Yüzde 49,5 oy almış yaralı ve yamalı Davutoğlu'nu kızağa çeken Erdoğan'ın gerçeklerden haberi yoktur. 1 Kasım'da tek başına iktidara gelmelerinin sebebi samimiyetmiş. Neymiş millet kazançlı çıkmış. 

HDP'nin başkanlık sistemi dahi tüm modeller tartışılabilir demesi tesadüf değildir. Oyun içinde oyun vardır. Türk milleti 1 Kasım'da sandıkta başkanlık veya yeni anayasa mesajı vermediği halde bunları konuşmak ahlaksızlıktır.

MUHALİF İSİMLERE AĞIR SÖZLER

MHP'ye idam fermanı yazanlar, Saray'ın etrafında öbek öbek toplanmıştır. 1 Kasım'da MHP'nin başarısız olduğunu söyleyenlere bakın. Diyorlar ki yönetim değişmeliymiş, diyorlar ki hayır diyenlere millet hayır demiş. Davutoğlu'na bakarsak kongreden korkmamıza gerek yoktur. Sana mı soracağız? MHP üzerinde hesap yapanlarda senin ve zihniyetinin izleri bulunmaktadır. Bizde teslim edilecek, işgale bırakılacak bir parti yoktur. Bizde Saray lejyonerlerine, bozkurt görünümlü aktrollere devredilecek bir parti de yoktur. MHP Türk milletinin eseridir. MHP onun bunun oyuncağı olmayacağı kadar kutlu, kutsaldır. 

1 Kasım'da projelendiren MHP'nin baraj altında kalmasıydı. Her türlü yol denendi. Asıl hedef Türk milleti ve Türklüktü. MHP'nin bozguna uğraması, bölünme ve çözülmenin yolunu açacaktı. 

HEPSİNE HAYIR DİYORUM

MHP hainliğe hayır dedi. MHP soyguna ve yolsuzluğa hayır dedi. MHP rüşvete, harama, küresel cinayete, Türk kanının dökülmesini seyredenlere hayır dedi. Bunların hepsine yine sonuna kadar hayır diyorum. İlkelerimizden ödün mü verseydik? Ülkemizin çıkarlarını görmezden mi gelseydik? Nedir bizden istenen? Nedir MHP'den beklenen? 

VARSIN OYUMUZ DÜŞSÜN...

Biz milletimize ne dediysek onu yaptık. 7 Haziran'dan sonra dediklerimizi unutsa mıydık? Eyyamcılığa, gevşekliğe prim mi verseydik? Müfterilere omuz mu verseydik? Biz de defteri soldan verilecekler arasında mı yer alsaydık? Besmeleyle devletin hazinesini kemirenlere, buyrun küpünüzü daha da doldurun mu deseydik? Varsın oyumuz düşsün, varsın bir kısım kardeşimiz bizden uzaklaşsın, biz dimdik duracağız. Bunların hepsinin hesabına başlarını geçirelim. MHP surda gedik açtırmaz, aman dilemez. 1 Kasım'da çıkan sonucu önemse, bu kutlu davayı kimseye yedirmeyiz. Gafillere göz açtırmayız. 

1 KASIM'DA KAYBEDEN TÜRKİYE'DİR

1 Kasım'da kazananın kim olduğu belli, kaybeden Türkiye. Buna yakın zamanda şahit olacağız. Davutoğlu biz gidersek beyaz toroslar gelir diyerek milleti açık açık tehdit etmiştir. 1 Kasım'da AKP tek başına iktidara gelmemiş olsaydı, 3. defa sandık yolu açılacaktı. Türkiye'nin demokratik seviyesi iniştedir. Başörtülü kadınlara kelepçe vurulan ülke Türkiye'dir. Televizyonlara baskın düzenlenen, gazetelere parti görevlileri atanan, dün dediğini bugün yalanlayan ülkenin ismi Türkiye'dir. 1 Kasım'da kazanan PKK'dır. Suriye'ye kara operasyonu için gün sayanlar 1 Kasım tezgahını kurmuşlardır. 

 // Memet
... birde AK Parti ne yaptıda 4 ay 23 günde oyunu arttırdı diye sordun ya, cevabını vereyim: Halkın mesajını iyi okudu ve yapacaklarını vaatlerini açıkladılar. 7 haziran öncesi yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır demişlerdi, detaylara girmeden. 2. sandık güvenliğini arttırdılar. 3. benim gibi AK Parti nasıl olsa tek başına alır düşüncesiyle sandığa 7 haziranda gitmeyen AK Parti seçmeni 1 kasımda topyekün sandıkta aldık soluğu......
18 Kasım 2015 01:07
 // Memet
... AK Parti iyeke kazandı ve ülke senin gibi başarısız ve beceriksizlerin eline düşmedi... daha 7 haziranda erken seçime gidilsin dedin, sonra sana kim fırça attıysa çark ettin ve kimin kiminle koalisyon yapması gerektiği kararını sen verdin kendince ve anamuhalefeti anca kendine MHP'ye yakıştırdın nedense. Hdp'yle biraraya gelmeme kararını tabiki takdir ediyorum ama DSP ve ANAP ile kurduğun koalisyonda bu ilkelerden bahsetmiyordun......
18 Kasım 2015 00:58
 // Memet
Ya bu adam neyin peşinde, anlamadım gitti. Hiçbir başarı hikayesi yok anca konuşuyor. Koalisyonda neler yaptığın ortada, ozaman ilkelerin yokmuydu, Türkiye hortumlanıyorken sen hükümet ortağıydın, neden gıkın çıkmadı, tabi ozamanlar bukadar özgür konuşamazdın belkide işine geldi bilemem. Boş konuşuyorsun senin koltuk sevdan yüzünden MHP'yi mahvettin, sana tehlikeli olabilecek herkesi ihraç ediyorsun, parti tüzüğünüz yeni lider seçmeyi neredeyse imkansız kılıyor, çok düşündürücü......
18 Kasım 2015 00:46
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler