YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bağış'tan Aziz Yıldırım'a tepki
Bağış'tan Aziz Yıldırım'a tepki
01 Temmuz 2013 16:58
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, şike sürecinde UEFA’nın cezaları açıklamasının ardından Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın yaptığı basın toplantısında kendisiyle ilgili olarak söylediği sözlere tepki gösterdi.

Egemen Bağış, Hırvatistan'ın Avrupa Birliği’ne katılması dolayısıyla düzenlenen kutlamaların ardından yurda döndü. Atatürk Havalimanı VIP salonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bağış, Aziz Yıldırım’ın kendisi hakkında söylediği sözlere tepki gösterdi.

Bir gazetecinin “Aziz Yıldırım’ın sizin hakkınızda bir takım açıklamaları var. Neler söyleyeceksiniz?” şeklindeki sorusu üzerine Bağış, Aziz Yıldırım’ın son günlerde yaşadığı stresin etkisi altında sapla samanı birbirine karıştırdığını ifade etti.

“Yıldırım’ı severim, onun kontenjanından Fenerbahçe kongre üyesi olmuş bir kişiyim.” diyen Bağış, “Ama özellikle bu yaptığı açıklamada benim adımı bizzat kullanması çok düşündürücüdür. Bir televizyon programında Gezi Parkı olaylarıyla ilgili ‘Mehmet Ali Aydınlar'ın federasyon başkanlığında olduğu gibi sizde Gezi Parkı olaylarına hazırlıksız mı yakalandınız?’ diye soru soruldu.

Ben de ‘en azından sayın Aydınlar neye girdiğini biliyordu’ diye bir cevap verdim. Orada kastettiğim futbol sektörümüzün çok kargaşalı, tartışmalı, çileli bir sektör olduğuna olan bir atıftı, vurguydu. Bunun hiçbir şekilde ne Fenerbahçe ne de başka bir kulübün şike imalarıyla alakası yoktu.

Aziz Yıldırım benim o demecimi kendisine Fenerbahçe’ye karşı bir söylenmiş gibi göstermeye çalıştı. Ben dee bir Fenerbahçeliyim, bu yaklaşımdan gerçekten üzüldüm. Herkesin bu konularda kendi mesuliyeti, bilinci içinde hareket etmesi gerektiğine inanıyorum. Hiç birimizin şahsi çıkarları ülkemizin çıkarlarının önüne gelmemelidir. Bu konularda hepimizin hassas olması gerekir.” diye konuştu.

Olayın geçmişi

Egemen Bağış’a, bir televizyon programında Gezi Parkı olaylarıyla ilgili ‘Mehmet Ali Aydınlar'ın Federasyon Başkanlığı’nda olduğu gibi sizde Gezi Parkı olaylarına hazırlıksız mı yakalandınız?’ diye soru sorulmuştu. Bağış da ‘En azından sayın Aydınlar neye girdiğini biliyordu’ diye bir cevap vermişti.

Aziz Yıldırım da basın toplantısında, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın, Mehmet Ali Aydınlar'ın TFF başkanlığına seçilmeden önce şike davası sürecinden haberdar olduğunu ima ettiğini de ileri sürmüş, "Egemen Bağış'ın sözleri düşündürücüdür. Demek ki bu organize bir iş" değerlendirmesinde bulunmuştu.

 

CİHAN

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler