YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bağımsız milletvekili adayından uçuk vaatler
Bağımsız milletvekili adayından uçuk vaatler
29 Nisan 2015 16:40
Sivas'ın Zara ilçesinde yaşayan bağımsız milletvekili adayı Ahmet Yıldız, "Bir evde 3-4 televizyon var, çocuklar ders çalışamıyor. Eski sistemi geri getireceğim", "İnterneti, cep telefonunu kapatacağım" gibi ilginç vaatlerde bulunuyor.

Zara'da "Seyfi Başkan" olarak tanınan Yıldız (60), bağımsız ilçe  belediye başkan adayı olarak girdiği 30 Mart 2014'teki seçimlerde sadece 35 oy  alabildi. Yıldız, bu kez de banka kredisi kullanarak, 7 Haziran'daki seçimlerde  bağımsız milletvekili adayı oldu.

Oylar Seyfi'ye bak keyfine

Kaynakçılıktan emekli ilkokul mezunu Yıldız, belediye başkanlığı  seçiminde kullandığı "Oylar Seyfi'ye, bak keyfine" sloganıyla yoluna devam  edecek. 

İlçe halkından oy toplamak için çalışmalarına başlayan evli ve 3 çocuk  babası Yıldız, birbirinden ilginç vaatlerde bulunuyor. 

Ahmet Yıldız,  "Zara'da kaynak  üzerine iş yeri açtım. 40 yıl çalıştıktan sonra emekli oldum. 59 yaşımda Zara'da  belediye başkanlığı için bağımsız aday oldum, 35 oy aldım" dedi. 

10 bin 500 lira kredi çekti

Yerel seçimlerde istediği sonucu alamamasına rağmen genel seçimlerde  milletvekilliği için yeniden aday olduğunu belirten Yıldız, "Milletvekili  adaylığı için 10 bin 500 lira kredi kullandım. Emekli maaşıma karşılık kredi  çektim. Müracaat paramı yatırdım" diye konuştu. 

Herkes erken yatıp erken kalkacak

Belediye başkanı seçilmesi durumunda hayata geçirmeyi planladığı  projeleri, milletvekili seçilirse gerçekleştirmeye çalışacağını dile getiren  Yıldız, şunları kaydetti: "Bir evde 3-4 televizyon var, çocuklar ders çalışamıyor. Eskiden tek kanal vardı, akşam 17.00'de İstiklal Marşı ile başlıyordu, gece 12.00'de İstiklal Marşı ile kapanıyordu. Bu sistemi geri getireceğim. Herkes erken yatacak, erken  kalkacak. İnterneti, cep telefonunu da kapatacağım." 

Yıldız, yerel seçimlerde "Zara Merkez Camisi'ne 6 minare yaptırma,  hayvan gübresinden doğalgaz üretme, yaşlılar için teleferik sistemi kurma, ilçeye  havaalanı yapma" gibi vaatlerde bulunmuştu. 
 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler