YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bağımsız bakanlar yemin etti
Geçici hükümette görev alan bağımsız bakanların yemin krizi çözüldü. Bakanların yemin etmesi için yapılan oylamadan ilk iki turda sonuç çıkmazken, üçüncü tur oylamada bakanların yemin edilmesi kabul edildi.
Bağımsız bakanlar yemin etti
03 Eylül 2015 / 17:43 Güncelleme: 03 Eylül 2015 / 17:57

Mecliste bağımsız bakanların yemin krizi yaşandı. Bağımsız bakanların yemin edebilmesi için yapılan iki oylamadan da sonuç çıkmadı. Son yapılan oylamada bağımsız bakanların yemin edilmesi kabul edildi. Bağımsız bakanlar yemin etti.

TBMM Genel Kurulu, TBMM Başkanvekili Koray Aydın başkanlığında olağanüstü toplandı.

Başkanvekili Aydın, birleşimi açtıktan sonra yaptığı kısa konuşmada, gündeme geçmeden önce, Türk milletinin egemenliğinin sembolü olan yüce meclisi yöneteceği ilk gün, çok kısa duygu ve düşüncelerini ifade etmek istediğini belirtti.

"Hemen her gün yürekleri dağlayan şehitlere yüce Allah'tan rahmet, ailelerine ve bütün millete başsağlığı" dilediğini ifade eden Aydın'ın konuşmasının ardından meclisin olağanüstü toplantıya çağrılmasına ilişkin önerge okundu.

2-589.jpg

Görüşmelerden önce 'yemin' gerginliği

Bağımsız bakanların yemin etmesinden önce, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Kabinedeki 8 bakanın bağımsız olmadığını, bu makamlara bağımsız bakanların atanmasına kadar yemin etme işleminin ertelenmesi" istemiyle usul tartışması açılmasını istedi.

Başkanvekili oylama yapılmasına ara verdi. Elektronik cihazla tekrarlanan oylamadan da sonuç çıkmayınca, Aydın partilerin Grup Başkanvekillerini çağırdı.

1-20150903174629.jpg

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler