YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Babanızın tapulu malı mı?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2 yıl sonda yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi tartışmalarını değerlendirdi.
Babanızın tapulu malı mı?
04 Ağustos 2012 / 17:20 Güncelleme: 04 Ağustos 2012 / 17:23

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Ülkenin sorunu var. Esnafa emekliye bakın işsizlere bakın. Bunları atmışlar bir köşeye (Ben Cumhurbaşkanı olacağım, yok sen olma ben olacağım)'' dedi.

Kılıçdaroğlu, Gülnar'ın Büyükeceli beldesinde parti otobüsünden partili gençlere yaptığı konuşmada, Şemdinli'de çeşitli olaylar olduğunu, Suriye'de ise ''kan gövdeyi götürdüğünü'' söyledi.

Buna rağmen Türkiye'de ''Ben mi Cumhurbaşkanı olacağım, sen mi Cumhurbaşkanı olacaksın'' şeklinde tartışma yaşandığını belirten Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

''Türkiye'nin haline bakın onların derdine bakın. İnsan da biraz utanma olur. Böyle bir tablo olabilir mi  Ülkenin sorunu var. Esnafa emekliye bakın işsizlere bakın. Bunları atmışlar bir köşeye 'ben Cumhurbaşkanı olacağım, yok sen olma ben olacağım'. Bu tablo Türkiye'nin geleceğini düşünmeyenlerin tablosudur. Ülkenin sorunu var sen neyi düşünüyorsun. Birbirlerine koltuklarını ikram ediyorlar sanki babalarının tapulu malıymış gibi. Sen o koltuğa oturdun önce o koltuğun hakkını vereceksin, sana oy verenlerin hakkını vereceksin. Emekliler perişan önce onun hakkını vereceksin. Oturmuşsun oraya Cumhurbaşkanlığı hayali kuruyorsun. Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturanda Başbakanlık hayalleri kuruyor. Oralar sizin babanızın tapulu malı değildir.''

Kılıçdaroğlu, zulmün iktidar olamayacağını ve zulümle iktidarın sürdürülemeyeceğini belirterek, ''Sorunları çözeceğiz diye geldiniz memleketi sorunlar yumağına döndürdünüz. Geleceği görmemiz lazım. Türkiye'nin sağduyuya ihtiyacı var. O sağduyunun adresi CHP'dir. Türkiye'nin yeni bir iktidara ihtiyacı var. Halkı düşünen bir iktidara ihtiyacı var. O iktidarın adı CHP'dir'' dedi. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler