YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Babacan: CHP'nin iktidar olma hedefi yok
Babacan: CHP'nin iktidar olma hedefi yok
22 Nisan 2015 09:13
Ali Babacan: "Son açıklanan paket şunu bir daha tekrar etti ki Cumhuriyet Halk Partisi'nin hiçbir zaman Türkiye'de iktidar olma hedefi yoktur, hayali yoktur. Eğer olsaydı böylesine sorumsuz, pervasız bir tutum ortaya koymazdı"

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, CHP'nin ekonomik vaatlerini eleştirerek, "Son açıklanan paket şunu bir daha tekrar etti ki Cumhuriyet Halk Partisi'nin hiçbir zaman Türkiye'de iktidar olma hedefi yoktur, hayali yoktur. Eğer olsaydı böylesine sorumsuz, pervasız bir tutum ortaya koymazdı" dedi.

Babacan, New York'taki temaslarının ardından AA ve TRT'nin sorularını yanıtladı.

Washington ve New York temasları kapsamında yatırımcılarla bir araya geldiklerini ifade eden Babacan, "Yatırımcılar Türkiye'yi çok yakından takip ediyorlar ve merak da ediyorlar" dedi.

AK Parti tarafından açıklanan seçim beyannamesi ve yeni Türkiye sözleşmesinin de ışığında yatırımcılara bilgiler verdiklerini anlatan Babacan, "İyi işleyen bir demokratik sistem, iyi işleyen bir yargı sistemi, Türkiye'nin gerçek anlamda bir hukuk devleti olması, Türkiye'nin temel hak ve özgürlüklerin uluslararası standartlarda yaşanması ve uygulanıyor olması işin temelinde" diye konuştu.

Ekonomik istikrar için öngörülebilirlik gerektiğini vurgulayan Babacan, Türkiye'nin tüm G-20 ülkeleri arasında gelecek dönem için en net plan ve programı yapan ülke olduğunu söyledi.

Babacan, Türkiye'nin güven ve öngörülebilirlik konularında gerekenleri azami ölçüde yaptığına işaret ederek, yatırımcıların tüm sorularını rahatlıkla cevapladıklarını dile getirdi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler