YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Aziz milletime havale ediyorum'
'Aziz milletime havale ediyorum'
13 Temmuz 2010 12:06
Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. MHP ve BDP'ye yüklenen Erdoğan,"cami önünde intikam pankartı asanların barış demeye hakkı yoktur"dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, terörden nemalanmakla eleştirdiği BDP ve MHP’ye yüklenmeye devam etti. Erdoğan, "Terör Şemdinli'den, Çukurca'dan vururken eş zamanlı Ankara'dan vurdu." dedi.

TBMM’de partisinin grup konuşmasını yapan Erdoğan, "7 buçuk yıl boyunca bize kapılarını açan akademisyen, siyasi parti, gazeteciyle görüştük, ilkelerimizden taviz vermedik, herkesi dinledik, her şeyi not ettik." şeklinde konuştu.

Demokratik açılım konusunda çok ağır ithamlara maruz kaldıklarını anlatan Erdoğan, "Manşet yoluyla hedef gösterildik. Ama hiçbirine boynumuzu eğmedik. Bu ülkede ilk kez değişik etnik unsurlarla, dinsel gruplarla, azınlıklarla bizzat kendim görüştüm. İlk kez hiçbir hükümetin dinlemediği kişilerle görüştük. Muhalefet ise bizimle dalga geçti. Muhalefete göre bunların hiçbir görüşü yoktu. Ama biz bu grupları dinledik." değerlendirmesini yaptı. 

Terörün yıllardır hükümetleri yıpratmak amacıyla kullanıldığının altını çizen Başbakan, "Muhalefetin popülist tavrı nedeniyle terör bundan nemalandı. Türkiye'nin büyümesi engellendi. Terör iç siyaseti de yönlendirdi. Terör Şemdinli'den, Çukurca'dan vururken; eş zamanlı olarak Ankara'dan hükümete vurmak fırsatçılıktır, terörün değirmenine su taşımaktır." ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN: TERÖRLE MÜCADELEDE MHP YOK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Terörden nemalanan bu iki partiyle görüşmeyi biz teröre destek olarak gördük ve her ikisiyle de görüşmeyeceğiz.'' dedi.

Erdoğan, ''Türkiye'nin geleceğini ilgilendiren böyle hayati bir meselede MHP ile istişare niyetimiz, maalesef MHP tarafından daha en başından reddedilmiştir.'' diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, 2007 seçimlerinden hemen sonra, birçok konuda MHP'ye işbirliği önerdiklerini dile getirerek, ''Böyle en hayati konularda, böyle önemli ve acil konularda MHP işbirliğine yanaşmadı... Ama iş 'adam asmaca' oyununa gelince son derece iştahlı bir şekilde 'gel beraber oynayalım' diye bize çağrıda bulundu. Terörle mücadelede MHP yok. Erzurum meydanında halat atmakla bir yere varamazsın. Yasal değişiklikler olmadığı zaman halat elindeydi, o zaman niye gereğini yapmadınız?'' diye sordu.

Ülkenin sorunlarında ''MHP yönetimi, MHP zihniyeti diye bir anlayış'' olmadığını savunan Başbakan Erdoğan, ''MHP yönetiminin anlayışı ile tabanın anlayışının, özellikle bu referandum sürecinde bir örtüştüğüne inanmadığını'' söyledi.

Erdoğan, "İnanıyorum ki bu referandum sürecinde de her ne kadar yönetim demokratikleşmede yoksa da MHP tabanı bu demokratikleşmede yerini alacak ve bu referandumda inanıyorum 'evet' diyecektir." dedi.

"MHP ile aynı paralelde, aynı minvalde siyaset üreten BDP'yi aziz milletime havale ediyorum." diyen Erdoğan, "Onun desteğinin nereden geldiğini benim aziz milletim çok iyi biliyor. Neyin avukatlığına, şu çatı altında soyunduğunu gayet iyi görüyoruz, biliyoruz. Yaptıkları konuşmalarda, yaptıkları açıklamalarda bunu görüyoruz. Terör örgütünün bir temsilcisi olarak neleri yaptığını yaptığını bizzat görüyoruz. Dolayısıyla terörden nemalanan bu iki partiyle görüşmeyi biz teröre destek olarak gördük ve her ikisiyle de görüşmeyeceğiz." şeklinde konuştu.

Erdoğan, milletin ''şehit cenazelerini istismar ederek siyaset yapanları gördüğünü ve bu istismarcılara cevabı demokratik yollardan vereceğini'' ifade etti.

Başbakan Erdoğan, ''Onlara göre bir cenaze namazı... Caminin önüne intikam pankartı asanların bu ülkede barış demeye hakları yoktur. Böyle bir barış yaklaşımı olamaz, bir barış anlayışı olamaz. Burada kürsüye çıkıp 'barış, barış' diyeceksin; ondan sonra gelip caminin önünde 'intikam' diyeceksin. Bizim camilerimizin önünde intikam naraları atılamaz. Bizim kültürümüz, bizim medeniyetimiz bunu asla kabul edemez." dedi.
Başbakan Erdoğan, ''Böyle milli bir meselede kapılarını bizlere açtıkları için gerek CHP'ye, gerek DSP'ye, gerek Saadet Partisi'ne ve BBP'ye şimdiden şükranlarımız sunuyorum.'' diye konuştu.

Cihan 

 

AYNEN ÖYLE BAŞBAKANIM !
 // BATUHAN
Bunlar karizmayı siyaseti devlet adamlığını parti başkanlığını iktidarı ve muktedirliği herşeyin doğrusunu sizden öğrenecekler. Onun için sen halkımıza bak gerisi angarya !....
13 Temmuz 2010 14:35
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler